Нагадування про техніку безпеки від Краматорського УГГ


Шановні мешканці міста!

Наближається опалювальний сезон, а це означає, що  в житлових будинках міста з автономним опаленням почнуть працювати котли. Наскільки безпечним буде їх використання залежить тільки від Вас, тому що згідно зі статистикою, основними причинами нещасних випадків в газовому господарстві є грубі порушення споживачами правил безпечного користування газовими приладами, самовільне втручання абонентів в систему газопостачання, порушення тяги від опалювальних приладів і проточних водонагрівачів.

Більшість квартир і приватних будинків м Краматорська обладнано газовими приладами 30 річної давності. За такий тривалий час експлуатації її ККД знизився. Це означає, що на приготування їжі, підігрів води та обігрів приміщення потрібно більший обсяг газу і, отже, зношена апаратура виробляє більше продуктів згоряння. Варто зауважити, що у випадках відсутності достатньої вентиляції і притоку свіжого повітря (для згоряння 1 м куб природного газу необхідно 10 м куб повітря) небезпечними для життя стають будь-які газові прилади. Додатковим фактором ризику є порушення в роботі припливно – витяжної системи вентиляції. Абоненти заради економії тепла щільно закривають вікна, і тим самим унеможливлюють надходження повітря, необхідного для повного згоряння природного газу. Так само часто не виконується вимога наявності підрізу в нижній частині  дверей площею не менше 0,02 м кв.

Ще одна з причин отруєння чадним газом – зворотна тяга. Ось чому забороняється встановлювання кухонні витяжки з примусовим спонуканням, якщо в приміщенні встановлено газовий прилад з відводом продуктів згоряння в димохід.

Останнім часом в місті почастішали випадки встановлення  і заміни газового обладнання не освіченими фахівцями, які не проходили відповідну перевірку знань. Нагадуємо, що такі роботи може виконувати  тільки спеціалізована організація, яка має дозвільні документи  на проведення газонебезпечних робіт.

У випадку наявності витоку газу не зволікайте – дзвоніть 104 з усіх номерів безкоштовно. До приїзду аварійної бригади не користуйтесь електроприладами, не вмикайте та не вимикайте світло, забезпечте провітрювання приміщення.

Краматорське УГГ докладає чимало зусиль для безаварійного та безперебійного газопостачання міста, але це має бути спільна згуртована робота нашого підприємства, представників місцевих рад, власників житла, спеціалізованих організацій, що мають дозвіл і ліцензію на проведення робіт з прочищення та перевірку димових і вентиляційних каналів.

Газ несе в наші будинки тепло і затишок, однак наскільки це тепло може бути безпечним, багато в чому залежить і від нас з вами, звичайних жителів. Правильне використання газу в побуті та дотримання обов’язкових правил – це запорука безпеки.

Адміністрація Краматорського УГГ