На Донеччині обговорили збереження культурної спадщини регіону


Донецьку область з робочим візитом відвідав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Олександр Гончаренко, Начальник Краматорської міської військової адміністрації долучився до спілкування Ростислава Карандєєва з працівниками бібліотек, шкіл мистецтв, краєзнавчих музеїв, центрів культури та довкілля, місцевих відділів культури та громадських організацій.

«Попри війну, життя продовжується, хоча більшість людей на вулицях – військові. Ми знаємо про проблеми релокованих закладів та тих, хто працює на прифронтовій території. Це питання евакуації музейних фондів, втрата кадрів та багато інших. Та попри все це, маємо продовжувати працювати. Саме культура створює картину місцевості. Сьогодні надважливо зберегти людей, забезпечити безперервність мистецької освіти наших дітей. Адже саме за їхнє майбутнє в Україні ми боремось», – сказав Ростислав Карандєєв.

Зокрема, у Краматорську Ростислав Карандєєв зустрівся з представниками медійної сфери Донеччини.

Найбільшим викликом для прифронтових територій є поширення теле- та радіосигналу з передавачів, розташованих на окупованих територіях. Також одним із найвпливовіших інструментів російської пропаганди сьогодні є мережа підконтрольних окупантам Телеграм-каналів.

За словами Ростислава Карандєєва, для України важливо створювати якісний контент, аби люди самі ним цікавились. Він зазначив: «Регіональні канали зараз більш важливі. Головне нині – мати бажання створювати якісний продукт та розмовляти з людьми про усвідомлене рішення перейти на український продукт”.

Т. в. о. Міністра підкреслив потребу в збільшенні кількості журналістів загальноукраїнських медіа в регіонах, аби краще розуміти проблеми та життя тут.