Моніторинг захворюваності на коронавірус

30.04.2020, 12:05, 82,

Станом на 30.04.20 на території міста Краматорська осіб, зареєстровано 2 хворих на коронавірус (COVID-19) серед прибулих з інших країн без клінічних проявів.

     З початку моніторингу за коронавірусною інфекцією у місті було виявлено 29 осіб з підозрою на захворювання. Лабораторні дослідження проводилися у національній референс-лабораторії ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» методом ПЦР у реальному часі (13) та лабораторії КНП «Донецький обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом» м. Слов’янськ (16) у всіх осіб отримані негативні результати.

     Станом на 30.04.2020 в лабораторії знаходиться 36 матеріалів для дослідження на ПЦР.

     Всього з початку карантину було обстежено методом ПЛР 125 осіб, в тому числі підозрілих – 29, усі негативні, прибулих – 42, з них 2 позитивних, з метою диференційної діагностики (пневмонія) – 19, всі негативні, швидко – тестами 315 осіб, в тому числі – 3 позитивних.

     Проведене епідеміологічне розслідування в 29 випадках, встановлено коло контактних у кількості 144 особи, їм надані пам’ятки про самоізоляцію та рекомендації щодо проведення поточної дезінфекції, взято інформовану згоду про дотримання вимог пам’ятки. В 13 випадках надані рекомендації з догляду за пацієнтом з COVID-19 в домашніх умовах до припинення ізоляції або переміни діагнозу. Передано для встановлення медичного нагляду до сімейних лікарів КНП «ЦПМСД №№ 1,2» КМР 139 випадків встановлених контактних, з них 5 обстежено методом ПЛР – результати негативні.

     У двох випадках проведено заключну дезінфекцію за місцем проживання хворого.

     У місто постійно прибувають особи, евакуйовані з країн де зареєстровані спалахи коронавірусної хвороби (COVID-19), які взяті до обліку та знаходяться під медико-санітарним спостереженням. В місто прибуло 285 осіб, які перетинали кордон України з країн, де зареєстровані спалахи захворювання на COVID-19. Кожного дня списки оновлюються та доповнюються. Наразі під наглядом на самоізоляції вдома лишається 19 осіб. Станом на 30.04.2020 реєстрацію в електронній системі «Дій вдома» пройшли 3 особи.

     Виконання вимог щодо самоізоляції щоденно контролюється фахівцями Краматорської міської філії ДУ «Донецький ОЛЦ МОЗ України», сімейними лікарями КНП «ЦПМСД №№ 1,2» КМР за підписаною декларацією, відповідно та фахівцями Краматорського відділу поліції ГУНП в Донецькій області на виконання Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 02.04.2020 № 7 та Постанови кабінету міністрів від 02.04.2020 № 255 громадянами міста Краматорська.

     У разі виявлення порушень дотримання зобов’язань щодо самоізоляції або відсутності осіб за вказаною адресою інформація направляється до начальника Краматорського відділу поліції ГУНП в Донецькій області, інформація була направлена на 60 осіб.

     За інформацією завідувач відділенням організації епіддосліджень М.Ю.Пономаренко.