Міський голова Олександр Гончаренко: «Маємо шість місяців на те, щоб вирішити проблеми, що склалися на Краматорській ТЕЦ»

18.05.2021, 20:57, 493,

На виробництво головного теплопостачального підприємства міста — «Краматорськтеплоенерго» завітали міський голова Олександр Гончаренко, його заступник Андрій Безсонний та депутати міської ради. Як відомо, частина обладнання Краматорської ТЕЦ належить комунальному підприємству «Міст». Сама ж станція є ключовою ланкою у забезпеченні нашого міста теплом в зимовий період – до зони її обслуговування належить понад п’ятсот багатоквартирних будинків та кілька десятків об’єктів соціальної інфраструктури: дитячі садки, школи та цілі лікарняні містечка.

Виконуючий обов’язки генерального директора підприємства Олександр Стоцький відзначив, що це перший такий візит міського керівництва на підприємство за останні 8 років. Власне він, разом із технічним директором Петром Ядрищенським ознайомили голову міста та усіх присутніх із поточним станом справ на Краматорській ТЕЦ, розповіли про особливості роботи теплоелектроцентралей у зв’язку з запровадженням в Україні “вільних” ринків електроенергії та газу, про можливі проблеми, що чекають на підприємство у майбутньому опалювальному сезоні.

За словами адміністрації станції електроенергія, яку ТЕЦ постачає у мережі, є супутнім продуктом, а вартість її реалізації сьогодні удвічі нижча за собівартість, отже не приносить підприємству прибутку. За останні роки суттєво зросла ціна на природний газ. Враховуючи, що підприємство є ліцензіатом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), процедура встановлення тарифу для ТОВ “Краматорськтеплоенерго” досить довготривала й часто, на момент його затвердження, ціни на енергоносії вже не відповідають тим, які закладено у розрахунки. Так, наприклад, останнє затвердження тарифу для споживачів відбулося в березні 2020 року. Через подорожчання газу у листопаді  на 30 відсотків у грудні відбулося  коригування тарифу, а збільшення ціни на природний газ у грудні на тариф для споживачів не вплинуло. Тож майже увесь опалювальний сезон підприємство відпускало тепло споживачам за заниженими цінами, з точки зору ринку. І дійсно, тариф ТОВ «Краматорськтеплоенерго» сьогодні, відносно інших теплопостачальних підприємств міста — найнижчий.

«Останні кілька місяців ми ведемо перемовини зі співвласниками підприємства, намагаємось  знайти такі механізми взаємодії, аби наступний опалювальний сезон у Краматорську розпочався без затримок. При цьому підприємство має 180 мільйонів гривень боргу перед Нафтогазом, не сплативши який воно не отримає номінацій на блакитне паливо для наступного опалювального сезону; застаріле обладнання, яке потребує постійного ремонту; і все частіше стикається із проблемами кадрового голоду.  Вирішувати ці проблеми ми маємо разом, адже кінцевий результат, забезпечення теплом домівок мешканців міста, спільна відповідальність підприємства, виконкому і депутатського корпусу. Саме тому ми приїхали сюди разом із депутатами, аби не жити ілюзіями, а чітко розуміти — маємо шість місяців на те, щоб вирішити усі описані мною проблеми», – відзначив міський голова Краматорська Олександр Гончаренко.

Він також повідомив депутатів, що до кінця травня власні пропозиції щодо виходу із кризової ситуації, що склалася на підприємстві, має представити його співвласник.