12 листопада, у межах VI Форуму місцевого самоврядування «Ефективне місцеве самоврядування як запорука демократичної та правової держави», міський голова Краматорська Олександр Гончаренко взяв участь у п’ятій панельній дискусії «Захист прав внутрішньо переміщених осіб в Україні: успішні практики та майбутні рішення».
Цей захід має на меті продовження дискусії, започаткованої під час попередніх Форумів щодо стану реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні в контексті поточної реформи публічної адміністрації загалом і в координації з реформами інших соціально-економічних сфер, зокрема, за умови тимчасової окупації окремих районів Донецької та Луганської областей. Також у дискусії взяла онлайн-участь Юлія Костюніна, заступниця Голови Донецької обласної державної адміністраці.
Олександр Гончаренко у виступі акцентував свою увагу на необхідності забезпечення ВПО житлом.
«Краматорськ – прогресивне місто, у якому питання якості та комфорту життя для всіх груп населення стоять на першому місці. Ми одними з перших в Україні почали приймати внутрішньо переміщених осіб. З початку 2014 року в Краматорській територіальній громаді взято на облік понад 100 тисяч ВПО.
З метою забезпечення прав ВПО у місті розроблена та затверджена рішенням Краматорської міської ради від 27.01.2021 року Програма соціального захисту та підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2021-2023 роки. Заходи програми фінансуються з державного, обласного та місцевого бюджетів.
Одним з найважливіших напрямів нашої роботи щодо підтримки ВПО є забезпечення їх житлом. У територіальній громаді вже впроваджено ряд проєктів та розпочато роботу над новими.
Завершено реконструкцію нежитлової будівлі під житло для переселенців з розміщенням спортивного та дитячого майданчиків на вулиці Абая, 4.
Крім того, Міжнародна організація з міграції спільно з Краматорською ТГ розпочали реалізацію проєкту доступного житла, базуючись на європейській концепції муніципального житла, що фінансується Урядом Німеччини через Німецький банк розвитку (KFVV).
Також Краматорська територіальна громада співпрацює з Радою Європи по проєкту «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза 2» за напрямом «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб та захист прав населення, що постраждало від конфлікту».
У межах проєкту за підтримки Ради Європи громада працюватиме в декількох напрямах, серед яких: інформування ВПО та осіб, що постраждали від конфлікту, про можливості отримання житла, соціальних послуг, правової допомоги, впровадження цифрових інструментів для надання послуг ВПО та населенню, яке постраждало від конфлікту», – зазначив Олександр Гончаренко.