Міський голова Краматорська взяв участь у Форумі індустріальних парків

03.12.2021, 15:22, 237,

2-3 грудня Торгово-промислова палата України спільно з Міністерством економіки України, органами державної та місцевої влади, представниками банківських структур, міжнародними партнерами проводить III Форум індустріальних парків у рамках «Українських індустріальних днів – 2021».

У заході в режимі онлайн взяв участь міський голова Краматорська Олександр Гончаренко.

Головною метою форуму є допомога регіонам та ініціаторам проєктів у залученні резидентів, інвесторів та партнерів до індустріальних парків України.

Учасники обговорили моделі співробітництва між центральними та місцевими органами влади, національними банками, приватними фінансовими та МФО, внутрішніми та зовнішніми інвесторами щодо розвитку індустріальних парків в Україні.

Також відбулась презентація окремих індустріальних парків для бізнес-систем, інвесторів, закордонних дипломатичних установ в Україні та представників ТПП України за кордоном.

Олександр Гончаренко під час свого виступу розповів про перспективи створення двох індустріальних парків у Краматорську та представив презентацію одного з них – «GAMPER-TECH».

«В Краматорську триває розробка двох індустріальних парків. Перший буде розташований на території колишнього  «Старокраматорського машинобудівного заводу» – «GAMPER-TECH». Передбачається, що тут розмістяться зони промислових підприємств, багатофункціонального виставково-конгресового і концертного центру, коворкінгу та зони дозвілля, готельно-розважального комплексу, включаючи набережну вздовж річки Казенний Торець тощо. В зеленій зоні буде розміщено паркові насадження, а також спеціальні доріжки для пішоходів та велосипедистів.

У результаті діяльності приватного Індустріального парку передбачається створення 2700 нових висококваліфікованих постійних робочих місць на території парку, а також 1200 тимчасових робочих місць в період будівництва та реконструкції об’єктів парку.

Другий парк буде комунальним – наразі триває розробка його концепції.

Функціональне призначення в рамках даної концепції це наступні напрямки діяльності:

  • Виробництво екологічно чистого транспорту;
  • виробництво електро-механічної побутової техніки.

Слід зазначити, що перелік галузей не є вичерпним, його може бути скориговано, відповідно до потреб громади та об`єктивних умов ринку.

Чому я говорю про це з великою часткою певності?

Тому що я знаю потенціал наших людей і вважаю, що кадри будуть одним з найважливіших елементів привабливості для інвесторів індустріального парку», – доповів Олександр Гончаренко.