Міський голова Краматорська виступив із доповіддю під час Національного форуму «Безпечні та спроможні громади майбутнього»


Олександр Гончаренко став спікером у рамках третьої тематичної сесії «Безпека в громадах. Розбудова територіальної оборони» та виступив із доповіддю на тему «Створення безпечного середовища у Краматорській територіальній громаді». Форум проходить під патронатом Президента України Володимира Зеленського за участі Олексія Данилова, секретаря Ради національної безпеки і оборони України, Кирила Тимошенка, заступника керівника Офісу Президента, міністрів та керівників служб, що так чи інакше причетні до реалізації програм чи проєктів з питань децентралізації, управління територіями чи безпекової ситуації в Україні.

Міський голова презентував напрацювання у впровадженні трьох ініціатив, що мають суттєво покращити безпекову ситуацію на території нашої громади.

Перша з цих – Безпечне місто. Вона включає в себе практичні кроки, серед яких створення та запуск роботи комунальної установи «Ситуаційний центр міста Краматорськ». Сучасний апаратно-програмний комплекс на базі обладнання ситуаційного центру, що оброблятиме зображення із камер спостереження, встановлених по всьому місту дасть змогу попередити правопорушення, збільшити швидкість реагування на них та надати більш обширну інформацію про події поліції, МНС, комунальним підприємствам тощо. Доступ до відеоархіву із камер спостереження, що є у місті вже надано представникам Нацполіції, розробка системи продовжується. Також суттєву увагу у Краматорську приділяють безпеці навчального процесу. Вже у 7 школах та 4 дитячих садках міста встановлено сучасну систему охорони: відеоспостереження, датчики руху, відкриття дверей, витоку води та електромеханічні засувки для автоматичного перекриття подачі води та опалення для максимального контролю над ситуацією. За 2022-2023 роки усі школи та дитячі садки міста мають оснастити аналогічними системами, а це передбачає встановлення, щонайменше, ще 600 камер. Ще одна зі складових, що суттєво впливає на реальну безпеку громадян – вуличне освітлення. На кінець 2021 року Комунальне підприємство «Міськсвітло» має на своєму балансі майже 13,3 тис світлоточок, в тому числі 2,9 тис – на територіях старостинських округів, що дає змогу говорити про те, що наше місто добре освітлюється у темну пору доби. Наостанок аби Краматорськ був дійсно Безпечним містом у 2020 році розроблено проєкт нового будівництва місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення населення. Заходами програми передбачено збільшення кількості сирен, створення автоматизованого робочого місця оператора управління з питань цивільного захисту, встановлення обладнання для перехоплення віщання на радіо у разі потреби та встановлення у школах, дитячих садках, лікарнях, інших об’єктах соціальної сфери більше 130 гучномовців для оповіщення населення про надзвичайну ситуацію.

Друга ініціатива направлена на поліпшення безпекової ситуації у Краматорську – реалізація програми Поліцейський офіцер громади. Головна мета проєкту – налагодження постійної комунікації між представниками правопорядку та мешканцями громади, плідна співпраця із жителями та орієнтування на їх потреби. Реалізація цього проєкту у нашій громаді зайняла усього 8 місяців. За цей час було виконано поточний ремонт і оснащення усіма необхідними засобами для роботи 4 поліцейських станцій, за кошти громади придбано 4 автомобілі (ще 4 – надано Нацполіцією), вже з грудня 2021 року усі старостинські округи нашої громади мають власних офіцерів громади, що пройшли 2 етапи відбору та навчання на базі університету внутрішніх справ. На реалізацію проєкту «Поліцейський офіцер громади» у Краматорську витрачено 4 мільйони гривень із місцевого бюджету.

Амбітні плани на 2022 рік – забезпечення офіцерів громади житлом на території громади, адже тепер вони будуть постійно перебувати на зв’язку із мешканцями. У цьому році також заплановано впровадження проєкту поліцейських офіцерів громади у трьох комітетах мікрорайонів міста, створення певних умов для роботи представників правопорядку, закупка авто, комп’ютерної та оргтехніки.

Третя ініціатива, що реалізовується – впровадження в Краматорській громаді програми «Територіальна оборона». 26 січня 2022 року рішенням сесії міської ради затверджено Програму забезпечення заходів з підготовки територіальної оборони Краматорської територіальної громади на 2022 рік, де передбачено виділення на ці потреби 500 тис. грн.

Безпека і порядок – один з найголовніших факторів спокійного життя, тому місцева влада робить все можливе для того, щоб Краматорська громада була комфортною для жителів та гостей міста.