Міський голова Краматорська відвідав з робочим візитом Центральну міську публічну бібліотеку

10.01.2022, 16:47, 291,

Під час робочого візиту до ЦМПБ Олександр Гончаренко ознайомився з роботою закладу та обговорив нагальні питання з директором Наталією Труш.

Центральна міська публічна бібліотека була заснована 1937 року. Окрему будівлю загальною площею 4200 м2 на вулиці М. Приймаченко, 16, у якій вона перебуває зараз, заклад отримав 1986 року. Тут наразі працює 34 бібліотечних працівники, що обслуговують понад 14 500 читачів. Книжковий фонд складає сьогодні близько 306 000 тисяч примірників.

«Ми також долучаємося до освоєння і поширення цифрової платформи Дія, онлайн-сервісів державних і комунальних структур для допомоги громадянам у користуванні ними, а також сервісів Zoom і Google Meet для підтримки інформаційно-освітніх потреб користувачів в умовах епідемічної ситуації в регіоні (генерація COVID-сертифікатів, реєстрація на сайтах ПФУ, Нафтогазу, місцевих підприємств-надавачів комунальних послуг, банків, проведення онлайн-заходів з підлітками і молоддю)», – зазначила Наталія Труш.

Сприяючи підвищенню кваліфікації колег, ЦМПБ запровадила Школу комп’ютерної  грамотності для співробітників системи і шкільних бібліотекарів міста, яка функціонує вже близько 10 років.

У серпні 2021 року бібліотека уклала договір з Національною комісією зі стандартів державної мови і стала майданчиком для проведення іспитів на визнання рівня володіння українською мовою для претендентів на посади державних службовців.

Завдяки активній популяризації україномовних видань серед користувачів, центральна бібліотека отримала можливість взяти участь у Державній програмі поповнення фондів публічних бібліотек за сприяння Українського Інституту Книги, через що попит читачів на україномовні видання щороку зростає.

Великою проблемою наразі для закладу є невідремонтований дах, що протікає. У 2016 році заявка Краматорської міської ради на здійснення капітального ремонту, технічної модернізації центральної міської бібліотеки отримала підтримку від ЄІБ у межах проєкту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України».  Але 2019 через проблеми з підрядником ремонт було припинено.

Тому ЦМПБ потребує закінчення капітального ремонту даху, внутрішніх приміщень, а також оновлення дизайну та просторів обслуговування, технічної модернізації, відновлення вуличного освітлення.

Олександр Гончаренко наголосив, що вирішення всіх цих проблем є пріоритетом для міської влади.