Міський голова Краматорська відвідав з робочим візитом Центр обліку бездомних осіб

22.02.2022, 16:41, 427,

Під час робочого візиту до Центру обліку бездомних осіб Олександр Гончаренко разом зі своєю заступницею Оленою Катальніковою ознайомилися з його діяльністю, умовами перебування бездомних та поспілкувалися з директором закладу Лілією Савіною.

Центр у місті було створено у 2007 році. Наразі у ньому працює 4 особи – директор, бухгалтер та 2 соціальних працівники. Робітники центру надають базові соціальні послуги бездомними особам та особам, звільненим з місць позбавлення волі.

Основними завданнями установи є виявлення та ведення обліку бездомних осіб, видача посвідчення про взяття на облік, сприяння в отриманні реєстрації місця проживання або перебування, надання допомоги у відновленні документів, майнових та житлових прав, сприяння у працевлаштуванні, отриманні медичної допомоги тощо.

Працівники здійснюють заходи щодо виявлення бездомних осіб на території міста та громади і за необхідності видають їм  продукти харчування та одяг.

У 2021 році на облік було поставлено 154 особи, яким надано понад 1200 різних соціальних послуги. Також Центр поширює інформацію щодо своєї роботи, збору одягу та взуття від населення у ЗМІ.

За адресою Центру працює стаціонарний пункт обігріву, де бездомні отримують теплий одяг та гарячу їжу. На період зниження температури повітря спільно з 12 ДПРЗ Головного Управління ДСНС України у Донецькій області відбувалося цілодобове чергування у пункті обігріву.

Центр взаємодіє з Краматорським районним Управлінням поліціїї ГУНП в Донецькій області, щомісяця надає звіт щодо обліку бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, а також надає інформацію до відділу ведення Державного реєстру виборців Краматорської міської ради.

Директор закладу Лілія Савіна зауважила, що основною проблемою Центру обліку є те, що площа приміщення не відповідає вимогам для перебування великої кількості людей, і воно не пристосоване для перебування бездомних у нічний час, відвідування осіб з інвалідністю та маломобільних категорій громадян.

Олександр Гончаренко наголосив, що питання з розширенням площі Центру обліку бездомних осіб вже розглядається, адже для значної частини відвідувачів цього закладу, що перебувають переважно у центральних районах міста, його піша доступність є значною перевагою.