Міський голова Краматорська відвідав з робочим візитом Територіальний центр соціального обслуговування

04.02.2022, 18:31, 503,

Олександр Гончаренко під час робочого візиту до Територіального центру надання соціальних послуг ознайомився з його роботою, у якому стані перебуває будівля та обговорив з директором установи Іриною Оленич нагальні питання.

Центр надає послуги з догляду вдома, натуральної допомоги, соціальної адаптації та консультування одиноким  громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, які перебувають у складних життєвих обставинах, не здатні до самообслуговування у зв’язку з похилим віком або за станом здоров’я та потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.

До складу територіального центру входить 3 відділення: соціальної допомоги, денного перебування, організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Наразі соціальні послуги отримують 1300 осіб.

Відділення соціальної допомоги вдома допомагає доглядати 470 людей. Соціальними робітниками надаються такі послуги: придбання та доставка додому продовольчих, промислових і господарчих товарів; придбання та доставка медикаментів; оформлення електронних рецептів та електронних направлень на обстеження, супровід до медичних установ міста; відвідування в лікарні; допомога в приготуванні їжі; вологе прибирання приміщення, виніс сміття, підтримання порядку на кухні; миття вікон; оплата комунальних послуг; оформлення необхідних документів в організаціях міста тощо.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошовоїдопомоги надає послуги 504 особам. У ньому працюють соціальний працівник, швачка та перукар. За наявності продуктів харчування, видаються продуктові набори.

Відділення денного перебування надає послуги із соціальної адаптації та консультування 326 особам. Тут впроваджена соціально-педагогічна послуга  «Університет третього віку». Працюють факультети: «Мистецький», «Творче рукоділля», «Здорового способу життя» та «Факультет комунікаційних та інформаційних технологій Університету третього віку».

Директор закладу Ірина Оленич зазначила, що будівля, в якій розташовано терцентр, потребує капітального ремонту та термомодернізаціїї. Вона зведена ще у 1934 році. Приміщення потребують ремонту, заміни старих вікон, електропроводки тощо.

Також установа не пристосована до відвідування особами з інвалідністю та мало мобільною категорією громадян, не має пандусу, навісу, туалетна кімната недоступна для осіб з інвалідністю.

Олександр Гончаренко наголосив, що робота Територіального центру соціального обслуговування дуже важлива для міста, тому будуть розглядатися варіанти реконструкції закладу.