Міський голова Краматорська відвідав з робочим візитом Музей історії міста та Художній музей

12.01.2022, 10:00, 191,

На вулиці Академічній, 60 в одному приміщенні знаходяться два краматорські музеї –  історії міста та художній. Олександр Гончаренко під час робочого візиту до закладів ознайомився з їх роботою, поспілкувався з директорами установ та обговорив з ними нагальні питання.

Краматорський художній музей розпочав свою роботу у 1967 році.

         «Фонд музею формували ентузіасти. Свої роботи нам дарували краматорські, донецькі та київські художники. Зараз музей налічує понад 2300 творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва. Тут також зберігається колекція робіт російських графіків, живописців XVIIІ початку ХХ століття. Проте основу колекції складають твори провідних художників України 50-80-х років.

         Ми  маємо і вагому  колекцію скульптур відомих майстрів, а у  фондах зберігаються 140 творів художників з Казахстану. Значну частину фондової колекції складають твори, які були передані в дар художниками міста», – зазначила директор закладу Олена Орлова.

У Художньому музеї також діють різні проєкти: «Творча майстерня», «В музей всією родиною», АРТ-проєкт «Дифузії», «Культурний променад», «Краматорськ – місто майстрів», «Художній музей – в кожен будинок». А також працює міський фотоклуб «Юрис», проводяться зустрічі з художниками, майстрами декоративно-прикладного мистецтва, майстер-класи, онлайн- та відеоекскурсії.

Наразі заклад потребує капітального ремонту фондосховища та кабінетів, встановлення пристроїв охоронної та пожежної сигналізації, оснащення сучасним експозиційним обладнанням.

Міський голова відвідав і Комунальний заклад «Музей історії міста», що був відкритий для відвідувачів 5 листопада 1967 року. Починався він з кількох сотень експонатів, сьогодні його фонди нараховують 23 911 одиниць, з них 19 663 основного фонду. Наразі в ньому працює 17 співробітників.

«Раніше ми мали тільки два зали, сьогодні основна експозиція розташована в семи. За останні 12 років експозиційна площа музею збільшилася практично вдвічі», – зазначила директор закладу Наталія Волошина.

Щорічно в музеї експонується близько 20 стаціонарних та 50 пересувних і експрес-виставок, його відвідує більше 20 тисяч осіб (наразі у зв’язку з пандемією вдвічі менше), проводяться нові сучасні науково-просвітницькі онлайн-заходи.

Музей веде широку науково-дослідну роботу, результатом якої є участь у Всеукраїнських і регіональних наукових конференціях та видавнича діяльність. Починаючи з 1998 року вийшло понад 20 найменувань видань музею. Це краєзнавчі збірки, книги, набори кольорових листівок, фотоальбоми, каталоги, рекламні проспекти тощо.

Наразі заклад потребує ремонту в експозиційних залах та службових приміщеннях, встановлення сучасної освітлювальної системи, термомодернізації.

Олександр Гончаренко після візиту до музеїв наголосив на тому, що міська влада буде всіляко сприяти вирішенню названих проблемних питань.