Міський голова Краматорська відвідав з робочим візитом Дитячу центральну бібліотеку ім. О.С. Пушкіна

05.01.2022, 18:53, 290,

Олександр Гончаренко під час робочого візиту до Дитячої центральної бібліотеки ім. О.С. Пушкіна ознайомився з роботою закладу та поспілкувався з його директором Ганною Бахман.

Наразі тут працює 11 бібліотекарів та 3 техпрацівники. Щорічно бібліотеку відвідує більше 35 тисяч користувачів. Вона є єдиним у місті спеціалізованим дитячим центром інформації та дозвілля.

При бібліотеці функціонують ГО «Інформаційно–культурний центр «Чеська ластівка», ГО «Український розмовний клуб «Файно», Консультативне бюро для внутрішньо переміщених осіб, безкоштовні курси української, англійської та чеської мов, Центр соціальної адаптації підлітків «Тінейджерські проблеми», культурно-освітній простір «Гончаренко центр-партнер Краматорськ», гуртки.

Також у бібліотеці відбуваються численні масові заходи та акції, серед яких зустрічі з письменниками, конкурси читання та творчості, марафони читання, телемости та відеоконференції, дні відкритих дверей, квести тощо. 

  Бібліотека має великий книжковий фонд та вибір періодичних видань, безкоштовний Інтернет-центр, зону Wi-Fi, власний веб-сайт, блог для підлітків «Loft for teen», Книжчин дім (партнерський офлайн-хаб національного проєкту «Дія. Цифрова освіта»).

«Ми активно використовує можливості соціальних мереж. Щотижня у бібліотеці проводяться масові заходи, що займають більше 60 % її робочого часу. Хоча для повноцінної роботи нам не вистачає приміщень.

Також слід зазначити, що наша книгозбірня була побудована спеціально під бібліотеку, яка згідно з проєктом була розташована на двох поверхах, проте другий поверх, що був переданий у 2001 році у тимчасове користування міському архіву, так і не повернули. А на ньому знаходиться і туалет для відвідувачів, до якого зараз немає доступу, всі користуються службовим. Це незручно і не відповідає санітарно-гігієнічним нормам», – зазначила Ганна Бахман.

Олександр Гончаренко оглянув другий поверх, де наразі знаходиться архівний відділ. Міський голова наголосив на тому, що архів буде перенесено, як тільки знайдеться приміщення, і ці квадратні метри повернуть бібліотеці. Обговорили також і питання ремонту.