Міський голова Краматорська підписав Меморандум про взаєморозуміння між Краматорською міською радою та UNFPA

03.02.2021, 20:42, 1961,


Олександр Гончаренко разом із начальником управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Лілею Золкіною зустрівся з регіональною координаторкою Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) Оксана Андрушків.


Міський голова підписав Меморандум про взаєморозуміння, який встановлює робоче партнерство між Краматорською міською радою та Фондом ООН у галузі народонаселення з питань запобігання та протидії насильству, у першу чергу домашньому насильству.
Тепер Краматорськ, разом ще з 14 містами в Україні, такими як Київ, Одеса, Дніпро, Харків, Миколаїв, Полтава, Львів, Сєверодонецьк та інші – приєднались до програми Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні “Міста, вільні від домашнього насильства”. Цим самим наше місто декларує свою готовність забезпечувати ефективну відповідь на проблему домашнього насильства й надавати постраждалим ту необхідну допомогу, яку вони потребують.


В Україні за минулий рік кількість випадків домашнього насильства зросла удвічі, в зв’язку з введенням карантинних заходів. Тим не менш, за останні роки Україна досягнула неймовірного прогресу, запровадив нові законодавчі норми. Отже, забезпечення комплексної відповіді на цю проблему є обов’язковою для всіх громад згідно з чинним законодавством України, внутрішньою політикою нашої держави і міжнародними стандартами.

Динаміка зафіксованих випадків домашнього насильства дуже показова:
2018 рік-278 випадків;
2019 рік-182 випадки;
2020 рік-367 випадків з них жінки-335 осіб, чоловіки-32 особи у тому числі за формами насильства фізичне становить біля 20%.
Координатором роботи щодо запобігання та протидії домашньому насильству є управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради. В Краматорську налагоджена взаємодія між суб’єктами соціальної роботи, яка спрямована на своєчасне виявлення випадків насильства в сім’ї та усунення причин їх проявів, а також надання членам таких сімей своєчасної допомоги. Організована робота, щодо соціальної підтримки сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. Ведеться активна співпраця з громадськими жіночими організаціями, благодійними організаціями, творчими спілками, національно-культурними товариствами.


«Однією з наших головних задач є реалізація державної сімейної та гендерної політики, спрямованої на утвердження в суспільстві соціальної справедливості та гендерної рівності, підтримку сімей, подолання такого негативного явища як домашнє насильство», – підкреслив Олександр Гончаренко.


В рамках співпраці з UNFPA планується створення у Краматорську денного центру з кризовою кімнатою для постраждалих від домашнього насильства. Зараз закінчується розробка проєктно-кошторисної документації для капітального ремонту приміщень, після чого розпочнуться будівельні роботи.