Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко закликав «Краматорськтеплоенерго» не відключати теплопостачання

30.03.2021, 12:18, 1879,

Як повідомив під час апаратної наради директор «Краматорськтеплоенерго» Олександр Стоцький, з 1 квітня достроково буде припинено теплопостачання з боку підприємства. Причина – заборгованість підприємства перед «Нафтогазом», яка складає 176 млн. грн.

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко запитав, хто дав право припиняти теплопостачання, коли на вулиці ще немає середньодобової температури +8 градусів: «Як ви собі уявляєте, що завтра-післязавтра відключите 528 будинків від тепла, 21 дитячий садочок, 4 лікарні (№1, 2, 3 та дитяча)? Які вважаєте будуть наслідки після цього?»

Директор «Краматорськтеплоенерго» Олександр Стоцький розповів, що підприємство зверталось до «Нафтогазу» в межах виконання умов чинного меморандуму.

«Ми просили не відключати газопостачання, надати номінацію на квітень та реструктуризувати або надати розстрочку на виплату заборгованості. На жаль, «Нафтогаз» не звернув уваги на наше прохання і надіслав нам повідомлення про необхідність припинення з 1 квітня споживання газу. Таким чином, всі котли які в нас працювали – вже законсервовані та підготовлені для проходження міжопального сезону. Зараз необхідно законсервувати останній дев’ятий котел. Ця процедура проходить близько півтори-дві доби. Тому сьогодні вдень ми знижуємо параметри та таким чином буде зроблена хімічна консервація тепла», – розповів Олександр Стоцький.

За словами Олександра Стоцького, без газу немає можливості продовжувати опалювальний сезон тому що, згідно з технологією та тарифу 30 % газу та 70 % вугілля.

Олександр Гончаренко зауважив, що підприємство КМТРМ на сьогодні також немає номінації та має повідомлення від «Нафтогазу» таке саме як «Краматорськтеплоенерго», але котельні КМРТМ працюють.

«Працюватимуть вони до 1 квітня.  1 квітня зранку наступають зобов’язання перед НАК «Нафтогазом» припинити відбір газу. Якщо цього не здійснює підприємство, то надходить повідомлення від Донецькоблгазу. Там буде попередження, що протягом трьох діб потрібно добровільно припинити забір газу, або вони будуть відключені».

Таким чином, за словами, міського голови Краматорська, після надходження повідомлення від Донецькоблазу можна працювати ще 3 доби.

«На вихідних вже очікується середньодобова температура повітря +8. І тоді будуть всі підстави відключати. Сьогодні з приводу дострокового завершення опалювального сезону збирається позачергове засідання виконкому».

Олександр Гончаренко, звертаючись до керівника «Краматорськтеплоенерго», запитав про можливість спрацювати по такій схемі та повільно працювати до 3 квітня.

«Я вас офіційно закликаю продовжити роботу до суботи. У вас є дві години, щоб відновити роботу одного котла», – наголосив міський голова Краматорська.