Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко взяв участь у засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України

30.09.2021, 17:55, 166,

Чергове засідання Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України відбулось 30 вересня у Києві. Засідання пройшло під головуванням Володимира Зеленського, за участі прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, членів Кабінету Міністрів України, депутатів Верховної Ради України, голів обласних державних адміністрацій та обласних рад, міських голів обласних міст та міст, де розташовані великі підприємства сфери теплокомуненерго (ТКЕ).

Одним з головних питань, яке постало перед місцевими владами в Україні напередодні нового опалювального сезону – вчасний його початок, стале проведення, розмір тарифів для населення та ціна на газ для підприємств галузі ТКЕ.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль представив урядовий план спрямований на стабілізацію тарифів на житлово-комунальні послуги, який включає п’ять основних кроків:

– фіксована ціна на газ – за підрахунками уряду ціна для більшості українців складе не більше 8 гривень за кубометр;

– субсидійний фонд до кінця поточного року буде збільшено на 12 млрд гривень;

– уже з 1 жовтня ціна на електроенергію буде знижена до 1,44 гривні за кВт*год для 80% українських сімей, а для інших не підвищиться, тобто залишиться незмінною

– для стабільного проходження зими в підземних газових сховищах України накопичено 19 млрд кубометрів газу

– спираючись на перелічені вище пункти 30 вересня під час засідання Конгресу було підписано Меморандум про взаємопорозуміння щодо проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. Підписанти меморандуму – Кабінет Міністрів України, НАК «Нафтогаз України», Офіс Президента України, Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Палата місцевих влад Конгресу та регіональних влад.

Окрім того у 2022 році уряд спрямує до місцевих бюджетів територіальних громад надходження з метою фінансової підтримки підприємств теплопостачання та сталого проходження опалювального сезону 2021/2022 рр, за рахунок ПДФО у розмірі 4 відсотків але не менше 11 млрд грн. та 13,44 відсотка акцизного податку з виробленого в Україні пального та 13,44 відсотка акцизного податку з пального ввезеного на територію України.

Розроблений урядом Закон України «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» дозволить у найближчий час реструктуризувати борги держави перед підприємствами ТКЕ у розмірі майже 30 млрд гривень.

Також, у часі засідання Конгресу було обговорено питання щодо реалізації реформи з Управління відходами та забезпечення населення України питною водою, формування системи навчання та підвищення кваліфікації представників органів місцевого самоврядування.