Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко взяв участь у меморіальному заході з вшанування пам’яті генерала Кульчицького та 11 захисників України

29.05.2021, 13:22, 942,

29 травня біля меморіалу, розташованого між Краматорськом та Слов’янськом, вшанували пам’ять українських військових, що загинули сім років тому під час виконання бойового завдання на гелікоптері Мі-8МТ на чолі з генералом Кульчицьким.

У меморіальному заході взяли участь родичі загиблих та їх побратими, голова облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, т.в.о. Командувача об’єднаних сил генерал-майор Віктор Ганущак, начальник ГУ НП у Донецькій області Микола Семенишин, військовослужбовці, представники місцевого самоврядування.

На честь героїв звучали слова безмежної вдячності за їх героїзм.

Військові капелани провели панихіду за загиблими бійцями, пам’ять героїв вшанували хвилиною мовчання, а присутні поклали до меморіалу квіти. Символічно під час меморіального заходу біля пам’ятника кружляв військовий гелікоптер Мі-8.

29 травня 2014 року під Слов’янськом, повертаючись з району гори Карачун, гелікоптер, на борту якого перебував генерал і ще 11 військових, був підбитий з ПЗРК. Дивом вижив лише один воїн. 20 червня того ж року генералу Кульчицькому присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Золотої Зірки – посмертно.

Його ім’ям названо батальйон оперативного призначення Національної гвардії України, який Кульчицький почав формувати з бійців Самооборони Майдану – «Батальйон ім. Героя України генерала Кульчицького».