У Краматорську проходить форум «Ефективне місцеве самоврядування»

09.12.2020, 15:39, 1078,

Сьогодні у Краматорську стартував дводенний форум за участі представників органів місцевого самоврядування з усіх регіонів України, профільних міністерств та міжнародних організацій. Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко взяв участь у панельній дискусії.

Форум проходить у форматі панельних дискусій у режимі онлайн з двох студій – центральній у Києві та Донецькій регіональній у Краматорську, а також з включенням спікерів через зум-конференцію.

Цей захід організовується щорічно з 2017 року для обговорення стану та перспектив місцевого самоврядування в Україні Донецькою  та Луганською обласними державними адміністраціями, Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, регіонального розвитку та містобудування та Міністерством розвитку громад.

Олександр Гончаренко став одним зі спікерів панельної дискусії «Розвиток місцевого самоврядування: здобутки та виклики, стратегія і наступні кроки» разом із Олександрівським селищним головою Людмилою Борисевич та директоркою департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку та зовнішніх відносин Донецької ОДА Оксаною Головко.

У своєму виступі міський голова, зокрема, торкнувся основних питань, які актуальні саме для Краматорська: «Збалансований бюджет – першочергова задача для новоствореної територіальної громади. Відбулися зміни у структурі бюджетної системи та у повноваженнях органів місцевого самоврядування. Вважаю, що для Краматорської територіальної громади наявні всі необхідні важелі впливу для прийняття дійсно збалансованого бюджету. Оскільки більшість із селищних рад, що зараз приєднані до міста Краматорськ були дотаційними, є підстави вважати, що приєднання цих громад дозволить Краматорській міській раді скласти бюджет з максимальним урахуванням їх потреб».