Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко поділився досвідом впровадження бюджету участі в Краматорську

15.04.2021, 17:12, 698,

Олександр Гончаренко взяв участь в обговоренні на тему «Бюджет участі та реінтеграції – форвардний проєкт для Стратегії економічного розвитку Донецької та Луганської областей». Обговорення відбулося у форматі відеоконференції. Під час дискусії обговорювались питання впровадження інструментів бюджету участі на рівні області.

З вітальним словом до учасників обговорення звернувся голова облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.

У своєму виступі голова облдержадміністрації зазначив, що на Донеччині бюджет участі, як інструмент, працює у багатьох громадах. З 2017 року він діє в містах Добропілля, Дружківка, Краматорськ, Маріуполь, Мирноград та інших.

«Станом на зараз законодавство поки що не підготовлено на достатньо високому рівні, щоб перенести практику впровадження громадського бюджету в містах на обласний рівень. Сьогоднішня робоча зустріч – це перший крок до обговорення цього питання із залучення працівників різних рівнів – громадськості, місцевого самоврядування, обласної адміністрації та міністерств. Для того, щоб ми почули один одного та розробили тактику та загальну стратегію наших дій. А також напрацювали спільні рішення, які будуть корисними для життя Донеччини», – сказав Павло Кириленко.  

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко поділився досвідом впровадження бюджету участі у нашому місті.

«Звісно, проведення конкурсу «Громадський бюджет» планується і надалі, оскільки бюджет участі визначається, як відкритий процес дискусії та прийняття рішень. Кожен мешканець має можливість подати власну пропозицію та шляхом голосування вирішити, в який спосіб витрачати частину місцевого бюджету, що допомагає зміцнити довіру громадян до місцевої влади.

Міська цільова програма «Громадський бюджет міста Краматорськ» розроблена на 2021-2025 роки та затверджена в жовтні 2020 року.

Цього року на реалізацію проєктів Громадського бюджету у Краматорську  було виділено 3 200 000,0 грн. На великі проєкти 2 200 000,0 грн. (це проєкти від 200 000,0 грн. до 600 000,0 грн.) та на малі 1 000 000,0 грн. (це проєкти до 200 000,0 грн.)», – розповів Олександр Гончаренко

На думку міського голови Краматорська, основним показником взаємодії місцевої влади та громадськості є те, що до складу Координаційної ради з виконання програми Громадський бюджет на  паритетних засадах входять 50% представників від громадських організацій та 50% представників місцевої влади.

Олександр Гончаренко також розповів про фальсифікації у голосуванні за проєкти, які були минулого року.

«Через масові фальсифікації у Краматорську скасували результати голосування за проєкти Громадського бюджету-2020. Тоді були виявлені випадки надходження великої кількості голосів з однієї IP-адреси в останній день голосування. Оскільки видалення фальсифікованих голосів вручну було технічно неможливим, вирішили провести повторне голосування з реєстрацією через банк-ID. Аби уникнути накруток в цьому році, щоб проголосувати теж потрібна була реєстрація через банк-ID».