Міський голова Андрій Панков зустрівся з краматорськими підприємцями

10.11.2020, 15:58, 81,

Сьогодні міський голова Андрій Панков провів зустріч з активістами з числа підприємців, що сьогодні протестували: спочатку перекриваючи автомобільну дорогу Краматорськ-Слов’янськ, а потім під виконкомом. Про це він повідомив на своїй фб-сторінці:

“Повістка дня включає 2 питання, котрі, насправді, ніяк між собою не пов’язані. Серед них введення касових апаратів для ФОП (РРО) та діяльності суб’єктів господарювання в умовах червоної зони.

По-перше, хочу подякувати представникам бізнесу міста за конструктивний діалог, продуктивне спілкування та розуміння.

По-друге, прокоментую по кожному питанню.

За словами підприємців, найбільше їх обурення щодо початку застосування реєстраторів розрахункових операцій – недосконалість процедури. Вона викликає численні нарікання та потребує додаткового опрацювання. Тобто, самі підприємці не проти касових апаратів, але вартість запровадження системи, витрати на її експлуатацію та деякі нюанси роботи з РРО не описані достатньо зрозуміло з точки зору законодавства, не враховує інтереси зовсім малих бізнесів. Прослідковується зацікавленість у впровадженні системи саме великих мереж – тоді вони лишаться великої кількості конкурентів. А конкуренція, як відомо, один з рушіїв прогресу. Ми ще 4 листопада відправляли лист з проханням відтермінувати введення системи мінімум до 1 січня 2022 року. Сьогодні ж ми домовились до наступного: відділ торгівлі спільно з підприємцями складе лист із детальним переліком питань та вимогами протестувальників і ми також відправимо його до Верховної Ради та Офісу президента – підприємців мають почути!

Багато нарікань з боку підприємців викликають обмеження, введені з моменту віднесення нашого міста до червоної зони. Підприємці справедливо посилаються на інші міста, де також діє червона зона але обмеження м’якіші. Тут є два фактори – або такі обмеження не прийняті місцевими комісіями, що є прямим порушенням закону з боку органів місцевого самоврядування, або ж дійсно, Державна комісія з ТЕБ та НС у ряді регіонів не вводить такі обмеження. Вважаю це несправедливим. Саме тому ми просимо очільника ОДА Павла Кириленка звернутись до Кабінету міністрів України з проханням переглянути обмеження у частині регулювання діяльності суб’єктів господарювання”