Міський голова Андрій Панков закликав краматорців проявити пильність та повідомляти про займання

01.10.2020, 16:10, 82,

Сьогодні міський голова Андрій Панков повідомив про пожежу, що сталася учора у парку “Ювілейний”:

“Учора близько 9-ї вечора на пульт пожежної частини надійшло повідомлення про загоряння очерету ставка в парку Ювілейному. Завдяки вчасному повідомленню та оперативній реакції рятувальників пожежу вдалося швидко ліквідувати та не допустити важчих наслідків – перекидання вогню на інші об’єкти інфраструктури. Проте, вогонь знищив близько 700 м2 очерету, а значить постраждав світ водоплавних птахів, які гніздилися і жили в цьому місці. Причини пожежі встановлюються. Інформація про те, що трапилося буде передана в поліцію для якнайшвидшого розслідування інциденту,а також до державної екологічної інспекції.

Не можу повністю оцінити наші втрати від сильної пожежі, що виникла при загорянні унікального регіонального ландшафтного парку на крейдяних схилах поруч з с. Біленьке, як і не можу змиритися зі знищенням сотень, або навіть тисяч сосен різних видів, які там росли. Вигоріло 12 гектар лісу і відкритих територій. Постраждала унікальна екосистема. Вартість і терміни її відновлення ще належить встановити фахівцям, але абсолютно точно – на це підуть роки…
Для ліквідації вогню були задіяні краматорські рятувальники. Прийшли на допомогу наші сусіди – співробітники Дружківки та Костянтинівки, 7 одиниць спецтехніки.

За фактом пожежі відкрито кримінальне провадження за ст. 245 КК України. Розглядаються два варіанти причини пожежі – це умисний підпал або необережне поводження з вогнем. І першому, і другому не може бути раціонального пояснення. Такий удар по природі – це удар по кожному з нас, хто живе в цьому місті, пишається ним і піклується про нього.

Статистика цього року невтішна – за 9 місяців зафіксовано 396 пожеж (в минулому році 211), з них на відкритій території – 256. У минулому році ця цифра становила лише 73 пожежі, тобто зростання склало 260%.
Закликаю всіх краматооців проявити пильність і акуратність. Краматорськ – наш спільний дім, і наш обов’язок зберегти його безпечним для життя. Прошу всіх – у разі виявлення загоряння, негайно повідомляйте про це відповідним службам.

Нинішня вітряна та засушлива погода підвищує небезпеку поширення пожеж – сумне тому свідчення трагічні події в сусідній Луганській області. Вчора там зафіксовано 85 пожеж. Половина з них ліквідовані, а 43 не локалізовані і не ліквідовані досі. Вогонь підібрався впритул до Сєверодонецька. Ми зберегли місто в 2014 році, сьогодні не можна допустити в місто вогняну стихію”.