Міський голова Андрій Панков вручив школярам-роботехнікам квадрокоптер

12.08.2020, 14:24, 117,

Сьогодні міський голова Краматорська відвідав кружок роботехніки у ЗОШ № 16, учасники якого неодноразово становились переможцями в обласних та всеукраїнських змаганнях.

Школярі продемонстрували Андрію Панкову свої досягнення  та розробки – створення роботів, модель розумного будинку, виготовлення різноманітної продукції на 3Д принтері. Треба відзначити, що вагомий внесок у відкриття та організації робот напрямку з робототехніки зробив учитель інформатики ЗОШ № 16 Андрій Лук’яненко. На сьогодні школа має гурткову роботу для учнів 6-7 та 2 класів, старшокласників. Вчитель є ентузіастом своєї справи, він розробив програму роботи гуртка для учнів 8-9 класів, яка вже затверджена для використання, у співпраці створив нову програму для учнів 10 класу з напрямку «3 Dмоделювання та 3 Dдрук».

Взагалі у Краматорську вже не перший рік дуже успішно організована робота з напрямку робототехніки у навчальних закладах для школярів: ліцеї «Успіх» № 4,ЗОШ № 8,16,25,НВК (ЗОШ № 32-ДНЗ), КУГ. А першими, хто підтримав інтерес дітей до цієї галузі, були провідні місцеві IT-компанії  (Quart Soft) та підприємства («Донмет», НКМЗ) – саме вони закупили перші комплекти обладнання.  

А у минулому році, аби підтримати рівень підготовки і сприяти розвитку та здобуттю нових знань школярами в IT-сфері, міський голова Андрій Панков ініціював виділення додаткових коштів на закупівлю необхідного обладнання для юних винахідників. Депутатський корпус підтримав цю пропозицію, і трохи згодом за кошти місцевого бюджету були закуплені необхідні набори для конструювання, а також ноутбуки для програмування. Отже, краматорські школярі мали можливість вдосконалювати свої навички. Зараз як діти, так і батьки, педагоги та спонсори зацікавлені у подальшому розвитку роботехніки та  активно беруть участь у змаганнях на різних рівнях – міських, регіональних, всеукраїнських. Учні побували в різних містах України: м. Слов’янську, Миколаївці,Маріуполі, Бахмуті, Покровську, Харкові, Київі.

«Ми пишалися і пишаємося вашими успіхами, і тому сприяємо подальшому розвитку  робототехніки в Краматорську, – зазначив Андрій Панков. – Завдяки новим можливостям, вашому таланту, наполегливості і винахідливості, ви втілили в життя свої ідеї і в кінцевому підсумку знову повернулися до Краматорська зі змагань з черговими перемогами. Ви прославили рідне місто і стали успішними серед однолітків. Ми, дорослі, продовжуємо підтримувати ваше захоплення і допомагати в подальшому навчанні – для цього сьогодні я хочу передати вам нове обладнання».