Міністр охорони здоров’я перевірив у Краматорську роботу медичних закладів

19.08.2020, 17:45, 461,

Сьогодні Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України, під час робочої поїздки з метою ознайомлення організації роботи з надання медичної допомоги в умовах карантину та реалізації медичної реформи «на місцях», відвідав місто Краматорськ.

У Краматорську він побував в медичному університеті  та ознайомився із розпочатими роботами з реконструкції приміщення під відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги та з ходом виконання капітального ремонту травматологічного відділення. Реконструкція відділення екстреної допомоги відбувається у рамках програми «Велике будівництво» за рахунок державного бюджету, а капітальний ремонт травматології частково фінансується з міського бюджету та за фінансової підтримки Донецької ОДА на чолі з Павлом Кириленком.

Також Максим Степанов перевірив стан готовності медзакладу до можливої  другої хвилі із розповсюдження коронавірусу. На даний час установа забезпечена усім необхідним, та має запаси кисню та апарати штучної вентиляції легень для хворих, які цього потребуватимуть.

Міський голова Андрій Панков під час  діалогу з міністром та Павлом Кириленком  озвучив головні питання, які були напрацьовані під час його вчорашньої зустрічі із видатними працівниками медичної галузі міста. У першу чергу, це формування тарифів на надання медичних послуг, що фінансуються НСЗУ, та інші проблеми реформування галузі. Максим Степанов погодився, що ці тарифи в деяких випадках не відповідають сучасним умовам та потребують доопрацювання. Він поцікавився рівнем фінансування установи та надав пропозиції що до збільшення обсягів надходження коштів.

Крім того, Максим Степанов підкреслив, що на даний час йде активна робота з підвищення рівня заробітних плат медичних працівників усіх рівнів, аби не тільки забезпечити гідну оплату праці для тих, хто зараз стоїть на передовій у боротьбі з пандемією, але й підвищити престиж професії лікаря.