Мешканці багатоквартирних будинків Краматорська мають змогу отримати спів фінансування для проведення капітальних ремонтів

08.12.2020, 16:05, 735,

Мешканці Краматорська часто нарікають на те, що роботи з капітального ремонту багатоквартирних будинків виконуються у недостатній кількості.

Вони вважають, що такі види ремонту мають виконуватись автоматично, адже вони сплачують квартплату. Та все ж, не обхідно розуміти, що згідно з діючим законодавством, капітальний ремонт багатоквартирних будинків – обов’язок власників житла, співвласників багатоквартирних будинків.

Із метою підтримки співвласників багатоквартирних будинків у Краматорську діє «Програма капітального, поточного ремонту та реконструкції багатоквартирних будинків житлового фонду міста Краматорська». Один із головних принципів, на яких базується реалізація програми – співфінансування. Тобто, місто готове підтримувати співвласників у їхньому бажанні покращувати житлові умови, але за умови, якщо вони внесуть відповідну частину власних коштів. Для різних видів робіт встановлено різні відсотки співфінансування: від 5 до 10 відсотків – кошти співвласників і відповідно від 90 до 95 – кошти місцевого бюджету.

Одним з таких позитивних прикладів, як відзначають у відділі житлового господарства Краматорської міської ради, є будинок за адресою вулиця Велика Садова, 83. Згідно із цією програмою у 2019 році в цьому будинку було виконано капітальний ремонту  покрівлі за умовами співфінансування 90 на 10, тобто 167 352, 12 грн – кошти місцевого бюджету, 18 594,68 грн – кошти співвласників будинку, яких у двоповерховому будинку всього четверо.

Ця програма і далі продовжує діяти у Краматорську. Для уточнення деталей звертайтесь до відділу житлового господарства Краматорської міської ради за телефоном 5-95-52 або за адресою електронної пошти vgh@krm.gov.ua