Меморандум врегулював проблемні питання у сфері постачання тепла та гарячої води мешканцям Донеччини

10.02.2021, 09:30, 443,

Тарифи на опалення  та гарячу воду не підвищуватимуться у цьому опалювальному сезоні. Це зафіксовано у відповідному Меморандумі, який за ініціативи Президента України Володимира Зеленського сьогодні підписали Кабінет Міністрів України, НКРЕКП, «Нафтогаз» та мери міст.   

«Домовленості, прописані у документі, дадуть можливість забезпечити стале проходження нинішнього опалювального сезону та підготуватися до наступного»,  –  зазначив голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко.  

Зокрема Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України  передбачає, що: 

– До кінця опалювального сезону українці безперебійно отримуватимуть тепло у свої домівки, і його вартість, а також вартість гарячої води протягом опалювального сезону 2020-2021 не зміниться;

– Підприємства теплопостачання гарантовано отримають газ для виробництва тепла впродовж всього опалювального періоду;

– Для підприємств теплопостачання передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсації різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованої в тарифах за тепло. При цьому уряд гарантує, що фінансування компенсацій для підприємств теплопостачання не перекладатимуться на органи місцевого самоврядування;

– Щоб уникнути цінових коливань протягом наступного опалювального сезону, НАК «Нафтогаз України» розробить та запровадить до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання.

Підписання Меморандуму щодо врегулювання проблемних питань у постачанні тепла та гарячої води підтримали всі міські голови.

Серед підписантів документу –  міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.  «Мета меморандуму – щоб тариф на тепло та гарячу воду для населення до кінця опалювального сезону не зростав, а підприємства комунальної теплоенергетики отримали природний газ в обсягах, що забезпечать стале проходження опалювального сезону. Найголовніше – у центрі уваги залишаються люди», – зазначив Вадим Бойченко.

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко наголосив, що  вдалося об’єднати зусилля  центральної влади та влади на місцях, щоб досягти спільного результату для людей. «Меморандумом гарантовано, що ціни на тепло до кінця опалювального сезону змінюватися не будуть. Ще суттєвий момент, що  можливі збитки теплопостачальних організацій не будуть перекладатися на  витрати місцевих бюджетів», –  сказав він. 

За інформацією прес-служби Донецької облдержадміністрації