Марина Мозольова: Діти підуть на канікули з 22 жовтня

07.10.2020, 17:33, 1487,

Міський голова Краматорська Андрій Панков у зв’язку з підтвердженим випадком захворювання на гостру коронавірусну інфекцію COVID-19 знаходиться на лікуванні, самоізоляції та працює у режимі дистанційних он-лайн нарад.

7 жовтня відбулася он-лайн нарада міського голови Андрія Панкова з начальником управління освіти Краматорської міської ради Мариною Мозольовою. Головною темою наради стали питання роботи шкіл та дитячих садочків міста в умовах пандемії коронавірусної інфекції.

Надаємо для ознайомлення стенограму наради

А.П. : Який стан із захворюваністю дітей та персоналу склався в закладах освіти міста?

М.М.: Ситуація моніториться щоденно. Станом на 7.10.2020 р. по школах кількість хворих учнів складає 10,45% від їх загальної кількості. Це майже звичайна картина для цієї пори року. В тому числі у одинадцяти школярів підтверджено діагноз захворювання на COVID-19, відповідно, одинадцять класів в яких навчаються ці учні закрито на самоізоляцію. Один з класів з ЗОШ №22, який раніше був на самоізоляції, вже з четверга виходить на навчання.

Серед працівників загальної середньої освіти 5,5% від загальної кількості знаходяться на лікарняному. У них різні захворювання, в тому числі COVID-19, який підтверджено у двох вчителів. Але є такі вчителі, які ще не отримали результати тестів. Найбільша кількість вчителів хворіє в ЗОШ №26 (8 вчителів) та в ЗОШ №25 (8 вчителів). Є школи, в яких хворих вчителів немає взагалі. Загальна кількість хворих вчителів станом на ранок 7.10.2020 р. – 100 осіб, в тому числі наявні два випадки підтвердженого коронавірусу.

А.П. : Яка ситуація склалась у дитячих садочках?

М.М.: На сьогодні дитячі садочки відвідують 60% дітей від загального складу – батьки самі вирішують, вести дитину у садок чи ні. Дві дитині мають підтверджений діагноз COVID-19, відповідно дві групи у дитсадках 60 та 97 знаходяться на самоізоляціі, та одна група ДНЗ№6 також знаходиться на самоізоляції через підтвердженій ковід у виховательки. Відсоток хворих дітей у дитячих садках складає 9,8% від загальної кількості, це різні захворювання.

Стосовно персоналу дитячих садків: 54 людини хворіють на різні захворіння, в тому числі три випадки підтвердженого COVID-19, 9 знаходяться на самоізоляції. Від загальної кількості працівників закладів це 0,4%.

Не можна стверджувати, що у нас в закладах освіти все гаразд. В місті дійсно поширюється пандемія. Ми маємо контролювати ситуацію, моніторити її, але катастрофічної ситуації саме в наших закладах на щастя ще немає.

А.П.: Чи працюють позашкільні заклади?

М.М.: Позашкільні заклади працюють в штатному режимі. Проходять заняття гуртків, тренування в спортивних секціях тощо. Відвідування вихованцями позашкільних закладів є виключно добровільною справою.

А.П.: Яка ситуація з забезпеченням закладів освіти антисептичними засобами та засобами індивідуального захисту, чи потрібно додаткове бюджетне фінансування?

М.М.: Є певні складнощі в цьому питанні. Тільки в четвер 8 жовтня ми отримаємо нову порцію антисептиків і санітайзерів. Це найголовніші протиепідемічні засоби, які ми закуповуємо. Ми мали складнощі з проведенням тендерних процедур. Маємо укладений договір і від завтра очікуємо постачання великої партії санітайзерів та антисептичних засобів для обробки поверхонь.

Стосовно додаткового фінансування, вважаємо що поки що воно не потрібно. Ми впораємось тими коштами, які були виділені раніше. Ми використали лише половину з них. Зараз подивимось на якість антисептиків, і якщо вона буде задовільною, то зробимо ще одну закупівлю. Вважаємо, що нам вистачить виділених раніше коштів.

Окремо хочу зазначити, що ми не повністю виконуємо постанову, ми не забезпечуємо учнів та вчителів п’ятиденним запасом масок. Ми виходимо з ситуації підручними засобами, шиємо багаторазові маски в шкільних майстернях. Дякуємо за розуміння батькам.

Зараз ми говоримо лише про учнів від 5 до 11 класу, бо учнів початкових класів масочний режим не стосується.

Ми зробили підрахунок, для забезпечення одного робочого дня в дошкільних навчальних закладах нам потрібно 16 240 грн. з урахуванням масок, для всіх шкіл міста картина суттєво відрізняється. Забезпечення одного робочого дня без урахування масок місту вартує 23 298 грн.. Якщо ми сюди включимо маски, то це буде 144 852 грн. на один робочий день шкіл міста, що в 6,2 рази більше суми без урахування масок.

Постанова регламентує забезпечення масками всіх учнів і вчителів. Наведені розрахунки, ми надали заступнику Міністра освіти і науки України Любомирі Мандзій, та голові комісії Верховної Ради з питань освіти і науки. Сподіваємось на внесення відповідних змін в постанову.

А.П. : Як дотримуються протиепідемічних вимог на шкільних харчоблоках?

М.М.: На харчоблоках ситуація гарна, бо підприємство яке надає послуги харчування забезпечило повністю своїх співробітників засобами індивідуального захисту і дезінфекції. З харчоблоками все гаразд.

А.П.: Чи завезли пароконвектомати до харчоблоків шкіл?

М.М.: Не зовсім проста ситуація в цьому питанні. Постачальники відмовлялися виконувати вимоги договору, оскільки з лютого місяця ціна цього товару зросла на 19%. Це викликано зростанням курсу євро. Ми знайшли спільну мову з постачальником, і 14 пароконвектоматів вже доставлені до міста. Половину з них вже змонтовано, до кінця тижня працюватимуть всі 14 пароконвектоматів. Ще 14 пароковектоматів постачальник відмовляється постачати бо зросла їх закупівельна ціна. Ми вимушено оголосили тендер ще на 14 пароконвектоматів. Ми сподіваємось, що до кінця року ми їх отримаємо.

А.П.: Як станом на сьогодні обстоїть ситуація з обладнанням нової української школи?

М.М.: В цілому ми виконали забезпечення НУШ. Закуплені меблі для перших класів. Завдяки економії крім парт вдалося закупити для класних кімнат і корпусні меблі, пластикові контейнери для кожного учня і робочі міста вчителя. До кінця тижня закінчується монтування оргтехніки – 50 інтерактивних дошок вже в закладах освіти. Деякі позиції з дидактичних матерів вже завезено в школи, але поки ще не всі.

А.П.: Як просуваються будівельні роботи в ДНЗ № 84 та ДНЗ №1 «Зернятко»?

М.М.: ДНЗ № 84 роботи у приміщенні будуть завершені до кінця жовтня. Групи всі готові, повністю укомплектовані меблями і чекають на дітей. Урочисте відкриття цих чотирьох груп заплановано на 5 листопада.

ДНЗ №1 «Зернятко» в селище Біленьке – активна фаза ремонтних робіт майже завершена, йде комплектування груп меблями. Сьогодні на виконкомі міської ради пройшло питання затвердження ставок для працівників цього закладу, і як тільки це рішення буде затверджено сесією міської ради, ми будемо готові до його відкриття. Цей заклад вже внесено до держаного реєстру, тобто він юридично зареєстрованій в повному обсязі. Урочисте відкриття дитячого садочка попередньо заплановано на 1 грудня.

А.П.: Які є проблемні питання на порядку денному?

М.М.: Проблемним питанням є швидке реагування на позаштатні ситуації для вирішення яких фінансування не було передбачено бюджетом. Ймовірно в майбутньому бюджеті необхідно це передбачити.

Ще одне гостре питання стосується знесення старих дерев на територіях навчальних закладів та проведення після цього відповідно озеленення території навчальних закладів. Останнім часом ми вже неодноразово були свідками потужного вітру. Відбувається руйнування старих дерев – реагувати треба швидко, але в нашому кошторисі не передбачені витрати задля вирішення цих питань. Ми пропонуємо закласти в бюджет 2021 року кошти на оновлення зелених насаджень що ростуть на територіях навчальних закладів.

Проблемною є також ситуація, яка виникла з прийняттям на баланс управління освіти витрат по капітальному ремонту Центру позашкільної роботи. Третій поверх ЦПР вже майже закінчено. До нас листом звернулося управління капітального будівництва облдержадміністрації, з тим щоб ми вже здійснювали приймання виконаних робіт на цьому поверсі.

У нас є певні побоювання щодо якості робіт з улаштування покрівлі. Тому ми плануємо розглянути це питання після гарного осіннього дощу.

А.П.: Коли школярі підуть осінні на канікули?

М.М.: Ми планували канікули з 24.10 по 1.11.2020 р., але виходячи з того, що 25 жовтня будуть відбуватися вибори, а більшість виборчих дільниць розташовано в школах, було прийнято рішення, що діти підуть на канікули з 22.10 по 1.11.2020 р. включно – на навчання в школи діти вийдуть 2 листопада.