Люди віком 60+ у пріоритеті вакцинації від COVID-19


Допоможіть людям 60+ записатися на вакцинацію! Вони – у зоні ризику тяжкого перебігу та госпіталізації від COVID-19. Щеплення проти коронавірусу ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя.

Розповідаємо, як ви можете допомогти людям старшого віку отримати щеплення:

  • Запитати чому бабуся/дідусь бояться вакцинуватися. Аргументовано розвінчати міфи та страхи (для цього скористайся збірником, у якому 100+ відповідей на запитання про вакцинацію проти COVID-19 від спеціалістів за посиланням https://bit.ly/3GR7qPS).
  • Відвідати пункт/центр вакцинації/амбулаторію разом з бабусею/дідусем (перелік центрів вакцинації у Краматорську нижче).
  • Увімкнути відео пояснення лікарів-експертів про загрози та наслідки COVID-19 для людей літнього віку (ми прикріпили відео до самої новини).
  • Дуже важливо розповісти, що довіряти треба експертам-лікарям та дослідженням, а не «знайомим родичів їхніх сусідів».
  • Запевнити, що реакції на вакцинацію у вигляді температури, ослаблення, болю в місці ін’єкції є нормальним та минають кілька днів. У випадку проявів цих симптомів, намагайтесь знаходитись поруч із родичами.
  • Наголосіть, що вам важливо здоров’я та захист ваших близьких. Єдиний спосіб вберегти їх від госпіталізації, тяжкого перебігу чи смерті – вакцинація.

Нагадуємо, що отримати щеплення від коронавірусу в Краматорську можна щодня в будній день у амбулаторії, в якій ви зазвичай обслуговуєтесь, а також у центрах масової вакцинації населення:

  • на бульварі Машинобудівників, 28, Автостанція «Краматорськ» Працює щодня з 09:00 до 15:00  (приймання відвідувачів припиняється о 14:30);
  • по вулиці Марії Приймаченко, 14, в приміщенні ЕПІЦЕНТРУ. Працює щодня з 09:00 до 18:00 (приймання відвідувачів припиняється о 17:30);
  • у приміщенні вокзалу залізничної станції «Краматорськ» у Старому місті. Працює щодня з 09:00 до 15:00  (приймання відвідувачів припиняється о 14:30).

Для отримання щеплення необхідно мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт) та реєстраційний номер облікової картки платника податків ІНН (або документ, що його заміняє). У разі виникнення питань додаткову інформацію можна отримати за телефоном +380 50 357 07 05. Більше інформації про вакцинацію проти COVID-19 на moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov та vaccination.covid19.gov.ua.

Бережіть себе та своїх близьких!