Легалізація заробітної плати – пріоритетний напрямок роботи податківців


З метою подолання негативних наслідків тіньової заробітної плати та зайнятості населення Краматорським управлінням ГУ ДПС у Донецькій області вживаються заходи щодо детінізації доходів і відносин у сфері зайнятості населення, а також недопущення порушень податкового та іншого законодавства суб’єктами господарювання при виплаті доходів у вигляді заробітної плати, здійснюється контроль за оформленням трудових відносин з найманими працівниками та рівнем заробітної плати. Станом на 25.06.2020 року Краматорським управлінням проведена робота по легалізації доходів та трудових відносин з 950 особами, які залучені до сплати податків, зборів та внесків, додатково надійшло 2007,1 тис. грн. Зокрема:

– легалізована праця 599 громадян, з якими оформлені трудові відносини, додатково до бюджету надійшло податків, зборів та внесків 882,7 тис. грн.;

– залучено до декларування доходів 79 громадян, додатково до бюджету надійшло податків та зборів 725,5 тис. грн.; 

– зареєструвались фізичними особами-підприємцями 272 фізичні особи, додатково до бюджету надійшло податків, зборів та внесків 398,9 тис. грн.

У рамках вжиття заходів щодо легалізації офіційної заробітної плати проводиться робота з суб’єктами господарювання, які виплачують заробітну плату працівникам нижче законодавчо встановленого рівня, по збільшенню рівня заробітної плати. Станом на 25.06.2020 року за результатами проведеної індивідуально-роз’яснювальної роботи 90 суб’єктів господарювання підвищили рівень заробітної плати, до бюджету додатково надійшло 390,3 тис. грн. податків, зборів та внесків.

З метою роз’яснення  негативних наслідків „тіньової” зайнятості та легалізації заробітної плати  з початку року розміщено 21 матеріал з даного питання  у засобах масової інформації, 18 матеріалів передано для розміщення на субсайт ГУ ДПС у Донецькій області, розповсюджено з даного питання 8 видів друкованої продукції, проведено 4 сеанси телефонного зв’язку “гаряча лінія”, 15 семінарів, 1 «круглий стіл» та  23 зустрічі з представниками бізнесу, надано 17 консультацій з питань легалізації труда та заробітної плати засобами скайп зв’язку.

Краматорське  управління ГУ ДПС у Донецькій області