Легалізація заробітної плати – пріоритетний напрямок роботи податківців


З метою подолання негативних наслідків тіньової заробітної плати та зайнятості населення Краматорським відділом податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок вживаються заходи щодо детінізації доходів і відносин у сфері зайнятості населення, а також недопущення порушень податкового та іншого законодавства суб’єктами господарювання при виплаті доходів у вигляді заробітної плати, здійснюється контроль за оформленням трудових відносин з найманими працівниками та рівнем заробітної плати. Станом на 01.04.2021 року проведена робота по легалізації доходів та трудових відносин з 562 особами, які залучені до сплати податків, зборів та внесків, додатково надійшло 958,4 тис. грн. Зокрема:

– легалізована праця 365 громадян, з якими оформлені трудові відносини, додатково до бюджету надійшло податків, зборів та внесків 550,3 тис. грн;

– залучено до декларування доходів 45 громадян, додатково до бюджету надійшло податків та зборів 295,0 тис. грн; 

– зареєструвались фізичними особами-підприємцями 152 фізичні особи, додатково до бюджету надійшло податків, зборів та внесків 113,1 тис. грн.

У рамках вжиття заходів щодо легалізації офіційної заробітної плати проводиться робота з суб’єктами господарювання, які виплачують заробітну плату працівникам нижче законодавчо встановленого рівня, по збільшенню рівня заробітної плати. Станом на 01.04.2020 року за результатами проведеної індивідуально-роз’яснювальної роботи 34 суб’єктів господарювання підвищили рівень заробітної плати, до бюджету додатково надійшло 155,4 тис. грн податків, зборів та внесків.

Нагадуємо, що кожен громадянин Донецького регіону зможе захистити свої права та поскаржитися на недобросовісних роботодавців або порушення у сфері легалізації підакцизної групи товарів за допомогою мобільного додатку «Legal ZrPlat».

Завантаживши безкоштовний додаток на мобільний телефон чи планшет засобами Play Market або App Store, кожен може повідомити податкову про випадки виплати заробітної плати «у конвертах», неофіційне працевлаштування або будь-які інші порушення законодавства про працю.

Головне  управління ДПС у Донецькій області