Легалізація трудових відносин. Мобільний додаток «Legal ZrPlat


 Краматорське управління ГУ ДПС у Донецькій області повідомляє, що легалізація трудових відносин та заробітної плати – є одним з ключових напрямків роботи податкової служби. У 2019 році проведена робота з 3555 платниками щодо легалізації доходів та трудових відносин. Завдяки проведеної роботи додатково надійшло у 2019 році податків, зборів та внесків 11,3 млн. гривень. В 2020 році робота в цьому напрямку продовжується, з початку року проведена робота з 825 особами, які залучені до сплати податків, зборів та внесків, додатково надійшло 1,7 млн. гривень.

   Нагадуємо, що кожен громадянин Донецького регіону зможе захистити свої права та поскаржитися на недобросовісних роботодавців або порушення у сфері легалізації підакцизної групи товарів. За ініціативи в.о. начальника ГУ ДПС у Донецькій області Ірини Долозіної Податковою Донеччини розроблено та на початку року введено в дію мобільний додаток «Legal ZrPlat».

   Кожен користувач, завантаживши безкоштовний додаток на мобільний телефон чи планшет засобами Play Market або App Store може повідомити податкову про випадки виплати заробітної плати “у конвертах”, неофіційне працевлаштування або будь-які інші порушення законодавства про працю. Для цього в додатку існує вкладка «Поскаржитись на роботодавця».

   На мобільний додаток «Legal_ZrPlat», який запрацював 28.01.2020 року, надходить інформація, яка свідчить про можливі порушення податкового та іншого законодавства при нарахуванні та виплаті заробітної плати, по 7 підприємствам міста Краматорська. Вказана інформація свідчить, що на підприємствах міста використовується праця неоформлених найманих працівників та виплачується неофіційна заробітна плата. Краматорським управлінням ГУ ДПС у Донецькій області проведені зустрічі з керівниками вказаних підприємств з метою недопущення порушень податкового та іншого законодавства.

   Закликаємо роботодавців міста до неухильного дотримання законодавства про працю, недопустимість оплати праці «у конвертах», неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин. Адже легальний бізнес, який працює у правовому полі, своєчасно сплачує всі податки і активно підтримує соціальні програми на своїх підприємствах – це орієнтир та приклад для наслідування.

Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області