КВП «КРАМАТОРСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» надає роз’яснення щодо нарахувань за спожиті послуги з централізованого водопостачання (ЦВП) та централізованого водовідведення (ЦВВ)


Шановні споживачі!

З 1 січня 2022 року нарахування за спожиті послуги населенню та іншим споживачам у багатоквартирних будинках буде виконуватися згідно Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг” від 03.12.2020р. № 1060, відповідно до розділу IV Закону України “Про житлово-комунальні послуги”,  відповідно до статті 10 Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”, “Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення”, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019р. № 690  та “Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих  у будівлі комунальних послуг”, затверджених Наказом України  від 22.11.2018 № 315 (далі за текстом Методика).

Розподіл обсягів спожитих у багатоквартирних будинках здійснюється між споживачами для житлових та нежитлових приміщень, які є самостійними об’єктами нерухомого майна, та власниками майнових прав на об’єкти нерухомого майна у завершеній будівництвом будівлі право власності на які не зареєстровано (мешканці та юридичні особи у нежитлових приміщеннях у цих будинках).

Згідно вказаної вище Методики затверджені три основні схеми розподілення води у багатоквартирному будинку.

  1. У разі, якщо приміщення всіх споживачів у будівлі оснащені індивідуальними приладами обліку води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) обсяг спожитої у будинку води за показниками комерційного приладу обліку розподіляється між споживачами пропорційно до обсягу споживання за показаннями вузлів розподільного обліку;
  2. У разі, якщо жодне приміщення у будівлі не оснащено індивідуальними приладами обліку води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) обсяг спожитої у будинку води за показниками комерційного приладу обліку розподіляється між споживачами пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими.
  3. У разі, якщо частина приміщень у будівлі оснащена індивідуальними приладами обліку води, а частина – не оснащена. Обсяг спожитий споживачами у приміщеннях, які оснащені вузлами розподільного обліку, встановлюється у розмірі, визначеному за допомогою таких вузлів, а загальний обсяг спожитої води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби та споживачами у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку) розподіляється між споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами.

При укладенні індивідуального договору про надання комунальної послуги у багатоквартирному будинку (укладається між виконавцем відповідної комунальної послуги та споживачами у багатоквартирного будинку) споживачем сплачуватиметься:

1) плата за послуги, що розраховується виходячи з розміру затверджених тарифів на послуги та обсягу спожитих послуг, визначеного відповідно до законодавства;

2) плати за абонентське обслуговування відповідної послуги, граничний розмір якої визначається Кабінетом Міністрів України №808 від 21.08.2019 (зі змінами внесеними згідно з Постановою КМУ № 928 від 01.09.2021).

Плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг, що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку.          

Таким чином КВП «КРАМАТОРСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ» з 01.01.2022 року  здійснює нарахування плати за абонентське обслуговування за індивідуальними договорами з населенням та підприємствами, організаціями, які знаходяться у багатоквартирних будинках, а саме:

1. Без обслуговування та заміни вузлів комерційного обліку (будинковий прилад):

а) абонентська плата з водопостачання  – 17,03 грн з ПДВ;

б) абонентська плата з водовідведення  –  12,74 грн з ПДВ.

2. З обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку (будинковий прилад):

а) абонентська плата з водопостачання  – 18,97 грн з ПДВ;

б) абонентська плата з водовідведення  –  14,68 грн з ПДВ.

При цьому для більш коректного нарахування всім споживам необхідно надавати (це їх обов’язок) показники приладів обліку у два останні дні місяці зареєструвавшись у Особистому кабінеті споживача на сайті підприємства: http://kramvoda.com/, та Telegram чат-бот – kr_voda_bot.

Також передати показання та отримати консультацію Ви можете за телефонами у робочі дні з 8.00 до 16.00:

  • міські телефони – 48-97-28; 48-97-30; 48-97-31; 48-97-32; 48-97-33; 48-97-34; 
  • мобільні телефони – (063) 519-18-07; (050) 815-31-90; (098) 814-82-60; (073) 498-56-78.
  • Viber (тільки повідомлення) – (099) 346-62-82; (095) 497-80-93.

Відносно показань розподільчих (індивідуальних) приладів обліку повідомляємо, що у разі якщо дата фактичного зняття показань вузлів розподільного обліку відрізняється від дати закінчення розрахункового періоду (відсутність показників на останній день місяця) до нарахування приймається скориговане (приведене) споживання на кінцеву дату розрахункового періоду. Для цього визначається сума фактичного споживання на дату зняття показань вузла розподільчого обліку та додається середньодобове споживання на кількість днів від дати зняття показань до закінчення розрахункового періоду.

Для споживачів, які у встановлений термін не виконали повірку індивідуальних приладів обліку, що відповідно до Методики дані за показниками не повірених приладів обліку для розподілу не будуть прийматися. То б то обсяги використаної води за цими квартирами будуть нараховані за будинковим приладом обліку.

Слід зазначити, що у багатьох багатоквартирних будинках без індивідуальних приладів обліку залишилося 1-3 споживача, тому їм необхідно у найкоротший термін встановили індивідуальні прилади обліку.

Такий порядок нарахувань у багатоквартирних будинках встановлений для споживачів  з індивідуальними договорами без обслуговування внутрішньобудинкових систем.    

Але існує інша форма взаємовідносин з виконавцями комунальних послуг – колективний договір. Колективний договір укладається з виконавцем комунальної послуги та уповноважено особою, від імені співвласників багатоквартирного будинку.

У разі укладання колективного договору вартість комунальних послуг складається із плати за послугу, що розраховується виходячи з розміру затверджених тарифів та обсягу спожитих послуг.  Плата за абонентське обслуговування не нараховується.

КВП “Краматорський водоканал”