Краматорців закликають вчасно розраховуватись за спожиті комунальні послуги


Саме про це йшлося, зокрема, під час останньої апаратної наради під головуванням міського голови Олександра Гончаренка.

Звертаючись до представників теплопостачальних підприємств міста він наголосив, що краматорці упродовж останнього тижня почали скаржитись на зниження температури теплоносія. Коментуючи це керівники Краматорськтеплоенерго та КМРТС повідомили, що дана міра, зниження температури теплоносія, вимушена.

За даними управління житлово-комунального господарства станом на перше січня 2022 року заборгованість населення Краматорська перед трьома теплопостачаючими організаціями складає 417,7 мільйоні гривень, рівень розрахунків за грудень складає лише 75 %.

У структурі собівартості тарифу на послугу з теплопостачання витрати на природний газ складають 60-70%. Через перехід підприємств теплопостачання на ринкові умови витрати на природний газ у собівартості продукції (теплоносія) значно зросли.

Згідно підписаного між Кабінетом Міністрів, Офісом Президента України, Асоціацією міст України та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр. постачання природного газу виробникам теплової енергії, які уклали з ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» трирічний договір про надання послуг, постачання природного газу здійснюється за фіксованою ціною природного газу для потреб населення – 7,42 гривень за кубічний метр.

Але істотними умовами незмінної ціни на газ протягом опалювального періоду 2021-2022 є своєчасні розрахунки підприємств теплокомуненерго за спожитий природний газ. Заборгованість населення перед підприємствами веде до нестачі обігових коштів у підприємств, а відповідно виникає можливість порушень умов договору щодо оплати за використаний газ.

У разі не здійснення своєчасних розрахунків за спожитий газ, підприємству можуть відмовити у пільговій ціні на газ, що призведе до збільшення його збитків і відповідно до зростання тарифу для кінцевого споживача.

Від розміру тарифів, що застосовуються до споживачів та покриття ними понесених виконавцем витрат на виробництво і надання комунальних послуг залежить не лише якість послуг для споживачів, а й можливість функціонування підприємств та безперебійне надання ними життєво важливих послуг.

Шановні краматорці! Вчасно та повною мірою сплачені рахунки за спожиті комунальні послуги — запорука їх отримання у майбутньому.