Краматорські рятувальники закликають суворо дотримуватися правил пожежної безпеки у природних екосистемах


Суха вітряна погода, що останнім часом встановилася на території нашого регіону, сприяє виникненню пожеж в природних екосистемах. Але особливості погодних умов – це не єдиний фактор виникнення загорянь. У більшості випадках винуватцями таких подій стають самі люди, необережно покинутий сірник чи недопалок, залишене без нагляду вогнище часто призводять до пожеж, які під впливом вітру швидко набувають масштабних розмірів, поширюючись на значні території, завдають значних збитків та загрожують здоров’ю та життю громадян. Окрім цього, випалювання сухої трави знищує рослини, що призводить до збіднення рослинності та зменшення родючості грунту. Практично всі тварини, які живуть в сухій траві або на поверхні землі гинуть при сильній трав’яній пожежі. На згарищах дуже часто знаходять згорілі пташині гнізда, гризунів, зайчат та їжачат.

      Тому, співробітники 12-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області вкотре нагадують про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, випалювання сухої трави та сміття.

Категорично забороняється:

– створювати смітники та спалювати відходи;

– розводити багаття у лісах та лісопосадках;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими печовинами ганчір’я;

– спалювати стерню та рослинні залишки на сільскогосподарських полях;

– дозволяти дітям бавитися із сирниками та запальничками

      Краматорські рятувальники закликають суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!

      Пам’ятатйте, що пожежі в екосистемах можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, травмування та загибель людей, руйнування родючого шару грунту та загибель тварин.