Краматорські рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах!


 Випалювання сухої рослинності дуже поширений спосіб прибирання території. Але спалюючи суху траву на городах, присадибних ділянках та інших відкритих територіях люди забувають про небезпеку яку несе в собі неконтрольований вогонь, який може може стати причиною загоряння та завдати шкоди, а то й повністю знищити будівлі. Такі пожежі стають причиною поширення вогню на лісові насадження, житлові будинки та господарські будівлі людей. Внаслідок цього наносяться значні матеріальні та екологічні збитки. В степах і лісах гинуть тварини, для яких це середовище є домівкою.

       Не дивлячись на численні застереження рятувальників – населення продовжує нехтувати заходами пожежної безпеки, провокувати пожежі на відкритій території, майже щодня реєструються випадки горіння сухостою, сміття і т.п. Так, лише за минулу добу на території України зафіксовано 803 випадки загорянь на відкритих територіях та у природних екосистемах! З початку року ця цифра становить 14 тисяч 087 пожеж! У м.Краматорськ на відкритих територіях з початку року зафіксовано 38 пожеж, а за аналогічний період минулого року — 14 пожеж.

      Тому співробітники 12-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області в черговий раз нагадують громадянам про неприпустимість випалювання сухої рослинності та необхідність дотримання вимог пожежної безпеки під час господарювання на відкритих територіях та присадибних ділянках.

      Пам’ятайте, спалювання сухої рослинності завдає значної шкоди як людям так і навколишньому середовищу: призводить до пожеж в житловому секторі, знищення лісових насаджень, загибелі тварин, становить серйозну загрозу для життя та здоров’я громадян. Розбурхане полум’я важко зупинити, для гасіння таких пожеж потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального, спецтехніки на тривалий термін. Крім того, за такі дії відповідно до законодавства України передбачена відповідальність, як адміністративна, так і кримінальна.