Краматорські рятувальники у складі робочої групи проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням


На території України збільшується кількість пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях. У більшості випадках винуватцями таких займань стають самі люди. Розведення вогнищ на відкритих територіях становить  небезпеку для довкілля. Залишене без нагляду вогнище, кинутий сірник, або навіть викинута склянка під променями сонця можуть спровокувати масштабну лісову пожежу, а неконтрольоване випалювання сухої трави або побутових відходів на присадибній ділянці або поблизу будівель може стати причиною загоряння та завдати шкоди, а то й повністю знищити будівлі. Розбурхане полум’я важко зупинити, постраждати може не тільки майно, а й сам палій або громадяни, які випадково опинилися на місці пожежі.

 Але не дивлячись на численні застереження рятувальників, громадяни продовжують нехтувати заходами пожежної безпеки. Щодня співробітники ДСНС залучаються до гасіння залишків сухої рослинності, сміття, тощо.

14 квітня, краматорські рятувальники у складі робочої групи, до якої увійшли представники патрульної поліції, Управління з питань цивільного захисту Краматорської міської ради, керівники старостівських округів, провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо недопустимості спалювання сухої рослинності з мешканцями с. Біленьке. Під час заходу учасники рейдової групи закликали громадян відмовитися від практики спалювання сухої трави та інших рослинних залишків. Роз’яснили співрозмовникам, що відповідно до законодавства України, за такі дії передбачена відповідальність, як адміністративна так і кримінальна.

Такі відпрацювання приватного сектору триватимуть і надалі, згідно графіку виїзду робочої групи, затвердженого заступником голови Краматорської міської ради.

12 Державний пожежно-рятувальний загін ГУ ДСНС України у Донецькій області