Краматорські рятувальники нагадують громадянам алгоритм дій при виявленні підозрілих предметів


 Вибухонебезпечні предмети забрали і скалічили безліч людських життів. Основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь або у воду. Також велика небезпека таких пристроїв у значній мірі обумовлена непередбаченістю принципу їх дії та різноманітним камуфляжом, який значно ускладнює їх своєчасне виявлення. Такі пристрої можуть бути замасковані під звичайні побутові речі, іграшки, пакети тощо. Тому знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози та врятувати життя.

       Співробітники 12-го Державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Донецькій області вкотре нагадують, у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, дотримуйтесь правил безпечного поводження з вибухонебехпечними або невідомими предметами!

       Категорично забороняється:

– торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

– заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось накривати;

– здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;

– намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

– розбирати вибухонебезпечний предмет.

      У разі виявлення вибухонебезпечних предметів — відразу повідомте про це за номером «101» або «102»!

      ПАМ’ЯТАЙТЕ! Правильно та безпечно вилучити та знешкодити вибухонебезпечні предмети можуть лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків.