Краматорські податківці прийняли участь у роз‘яснювальній кампанії „Легальна праця. Недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати”


На виконання доручення Прем’єр – міністра України О.В.Гончарука у приміщенні Краматорської міської ради 03 березня 2020 року для суб‘єктів господарської діяльності було проведено інформаційно-роз‘яснювальну кампанію на тему „Легальна праця. Недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати”. У заході прийняли участь представники Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, Головного управління Держпраці у Донецькій області, Управління Пенсійного фонду у м. Краматорську Донецької області, Краматорського міського центру зайнятості, представники 51 підприємств, установ, організацій. Від Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області були присутні начальник Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області Людмила Санжура та заступник начальника Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області Олена Соломка.

Людмила Санжура довела до відома присутніх, що легалізація трудових відносин та заробітної плати – є одним з ключових напрямків роботи податкової служби. У 2019 році проведена робота з 3555 платниками щодо легалізації доходів та трудових відносин. Завдяки проведеної роботи додатково надійшло у 2019 році податків, зборів та внесків 11,3 млн. гривень. В 2020 році робота в цьому напрямку продовжується, за 2 місяця 2020 року проведена робота з 368 особами, які залучені до сплати податків, зборів та внесків, додатково надійшло 0,7 млн. гривень.

З метою вжиття заходів щодо детінізації ринку праці Головним управлінням ДПС у Донецькій області розроблений безкоштовний мобільний додаток «Legal_ZrPlat», завдяки якому жителі Донецької області можуть повідомити про випадки виплати заробітної плати «у конвертах», неофіційне працевлаштування або будь-які інші порушення законодавства про працю. Зазначена програма містить інформаційні ресурси ДПС з питань легалізації заробітної  плати, а також посилання на сайт ГУ ДПС та на сторінку податкової  в соціальній мережі Facebook, де розміщується актуальна інформація з податкового законодавства. Станом на теперішній час на мобільний додаток «Legal_ZrPlat», який запрацював з 28.01.2020 року, вже надійшла інформація, яка свідчить про можливі порушення податкового та іншого законодавства при нарахуванні та виплаті заробітної плати, по 6 підприємствам міста Краматорська. Вказана інформація свідчить, що на підприємствах міста використовується праця неоформлених найманих працівників та виплачується неофіційна заробітна плата. Краматорським управлінням ГУ ДПС у Донецькій області проведені зустрічі з керівниками вказаних підприємств з метою недопущення порушень податкового та іншого законодавства.

Людмила Санжура відмітила, що середній розмір заробітної плати по місту у 2019 році складає 10939,76 гривень. На жаль, середній рівень заробітної плати працівників, які працевлаштовані у фізичних осіб – підприємців, у 2019 році складає 4148,00 грн, що менше рівня мінімальної заробітної у 2019 році. У розрізі галузей найнижчий рівень заробітної плати у наступних галузях: роздрібна торгівля, організація харчування, побутові послуги, будівництво.

Представники Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області вкотре наголосили про неухильне дотримання роботодавцями законодавства про працю, недопустимість оплати праці «у конвертах», неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин. Адже легальний бізнес, який працює у правовому полі, своєчасно сплачує всі податки і активно підтримує соціальні програми на своїх підприємствах – це орієнтир та приклад для наслідування.

Краматорського управління ГУ ДПС у Донецькій області