Краматорські податківці – про електронні сервіси ДПС


У Краматорську відбувся онлайн-семінар на тему «Електронні сервіси ДПС для платників податків», який засобами Skype зв’язку проводив завідувач Краматорського сектору електронних сервісів управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Донецькій області Юрій Мелехов.

На онлайн-семінарі учасникам розповіли про нові сервіси, які вже запроваджені Державною податковою службою України. Це такі, як InfoTAX, Е-кабінет, Е-ПДВ, Програмні РРО, Е-Повернення, Е-Субсидія, Е-прозорро, ID14, Е-малятко, Спрощений Е-докуметообіг.

Особливо зацікавив слухачів електронний сервіс «InfoTAX». Через месенджери Telegram та Viber платники податків мають можливість отримувати інформацію про:

  • стан розрахунків з бюджетом,
  • реєстраційні та облікові дані,
  • про результати обробки документів,
  • про строки подання звітності та сплати податків.

Для доступу до сервісу необхідно у відповідному месенджері (наприклад, Telegram) знайти InfoTAX, в якому перейти за посиланням до Електронного кабінету для ідентифікації та завершення налаштування нового сервісу.

Багато корисної інформації для платників податків є в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (http://zir.tax.gov.ua/). Це сервіс, в якому у форматі питань – відповідей представлена офіційна позиція ДПС України по всіх напрямах чинного податкового та митного законодавства.

Можливість цілодобового повідомлення про неправомірні дії або бездіяльність працівників ДПС передбачає сервіс «Пульс» (https://tax.gov.ua/others/puls-).

Спікер закликав учасників семінару приєднатися до Деклараційної кампанії 2021, яка розпочалась з січня 2021 року та нагадав, що громадяни та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, мають право подати декларацію за 2020 рік до 01 травня 2021 року. Останній день подання декларації – 30.04.2021. Найбільш швидко та зручно це можна зробити через Електронний кабінет, вхід до якого здійснюється з будь-якого комп’ютера, підключеного до Інтернету за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДПС України, використовуючи кваліфікований електронний підпис. На сьогодні податкова служба спрямовує свої зусилля на створення максимально зручних умов для декларування громадянами доходів – починаючи від комплексу інформаційних послуг і до часткового автозаповнення декларації в Електронному кабінеті.

Юрій Мелехов звернув увагу учасників семінару, що з 1 серпня 2020 року ДПС України запроваджено програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО), які є альтернативою класичним касовим апаратам. Це революція у сфері розрахунків. Зареєструвати програмний РРО можна швидко та просто.

Державною податковою службою України розроблено відповідний відеоурок (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/6842.html).

Також, спікер довів до відома платників податків, що з 1 січня 2021 року ДПС України запроваджено Єдиний рахунок, через який можна сплатити всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов’язання, які визначено на підставі податкових повідомлень-рішень. Такий спосіб сплати податків є комфортним, оскільки скорочує платникам фінансові витрати і час на формування розрахункових документів.

Щоб перейти на єдиний рахунок, необхідно здійснити три простих кроки.

Перший – через Електронний кабінет подати «Повідомлення про використання єдиного рахунку» за формою J/F 1307001.

Другий – отримати квитанцію про включення до Реєстру платників, які використовують єдиний рахунок.

Третій – надати до обслуговуючого банку розрахункові документи із зазначенням реквізитів  єдиного рахунку на загальну суму без визначення одержувачів або з визначенням одержувачів.

Учасники онлайн-семінару отримали практичні поради та відповіді на актуальні питання.

Наприкінці було зроблено акцент, що максимальне використання можливості електронних сервісів ДПС та Електронного кабінету дозволяє суб’єктам господарювання зручно вести бізнес та упереджує розповсюдження коронавірусної хвороби.

З усіма електронними сервісами, які розміщені на офіційному веб-порталі ДПС, можна ознайомитися за посиланням:(https://tax.gov.ua/).

Всі актуальні новини, роз’яснення у сфері податкового законодавства платники податків можуть оперативно отримувати з першоджерел – на  WEB-сайтах Державної податкової служби , Головного управління ДПС у Донецькій області та на відповідних офіційних сторінках у Facebook, YouTube та Telegram.