Краматорські дитячі будинки сімейного типу отримали нові комп’ютери

22.04.2020, 16:34, 173,

 У Краматорську на базі родин Трембач та Новгородцевих функціонує два дитячих будинки сімейного типу (ДБСТ). Родинами опікується служба в справах дітей та міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, під патронатом міського голови Краматорська Андрія Панкова та депутатів міської ради.

     У родині Ігоря та Рими Трембач виховується вісім дітей – шість дівчаток та два хлопчики віком від шести до 15 років. Середній вік дітей 9-10 років. Дитячий будинок сімейного типу на базі прийомної родини Трембач був створений у березні 2018 року. Це був перший дитячий будинок сімейного типу в Краматорську.

     Другий у місті ДБСТ було створено рівно через рік – у березні 2019 року на базі прийомної сім’ї Новгородцевих. У родині Юліани та Олександра на вихованні десять дітей – три дівчинки та сім хлопчиків у віці від двох до 16 років.

     Обидві родини знаходяться на повному бюджетному забезпеченні. Вони проживають в будинках, придбаних у комунальну власність Краматорської громади за рахунок цільової субвенції з державного бюджету. Меблі та всю побутову техніку родинам надало місто. Цьогоріч заплановано встановити біля будинків обох родин дитячі та спортивні майданчики. Минулого року родині Трембач за кошти міського та державного бюджетів було придбано пасажирський мікроавтобус.

     В умовах карантину навчання дітей в школах відбувається дистанційно, тому наявність в родині комп’ютера стає критичним для створення самої можливості такого навчання. Як раз в перші дні переходу учнів міста на дистанційну форму навчання, з ініціативи міського голови Андрія Панкова, в обидві родини за рахунок міського бюджету було придбано по два сучасних комп’ютера та по одному тенісному столу.

     Рима Трембач так прокоментувала цей факт: «Це два дійсно чудових комп’ютера. Зараз, в цей час коли в школі навчання відбувається дистанційно, нашій родині це дуже допомогло. Просто з восьми наших діточок сім, це учні. Місто нам дуже допомагає. Ось і тенісний стіл нещодавно привезли – діти уроки повчили, їм необхідно робити розрядку. У нас батько добре грає в теніс – він нас навчає. Все у нас гарно. Андрій Вікторович виказує до нашої родини увагу, допомагає нам, велика йому за це подяка».

     Юліана Новгородцева також каже, що місто не залишає їх велику родину без уваги: «Місто допомагає нам в усіх питаннях – від психологічної допомоги до вирішення будь яких побутових питань. Щоб то не було, ти телефонуєш у службу в справах дітей, кажеш, що є проблема, нам завжди допомагають її вирішити. Андрій Вікторович передав нам нещодавно два комп’ютери та комп’ютерні меблі, тенісний стіл. Нашим дітям цей подарунок не тільки сподобався, він виявився дуже своєчасним та корисним. Особливо враховуючи те, що навчатися дітям зараз доводиться дистанційно».

     Краматорські родини Трембач та Новгородцевих є прикладом для багатьох батьків у тому, як необхідно виховувати дітей у сімейних цінностях, як створювати у великому дитячому колективі душевну атмосферу та робити їх щасливими. Дивлячись на усміхнені обличчя їх дітей одразу приходе розуміння, що це дійсно щасливі родини, створені гарними батьками.