Краматорське управління по газопостачанню та газифікації інформує


Шановні абоненти!

За статистикою, в житловому секторі нещасні випадки, пов’язані з використанням газового обладнання відбуваються частіше, ніж на виробництві. І основна їх причина – так званий “людський фактор”. Наші громадяни просто не усвідомлюють важливість того, що утримувати газові прилади і користуватися ними необхідно відповідно до Правил, затверджених на державному рівні.

Сьогодні хочеться акцентувати увагу на тому, що запорукою безпеки є не тільки справні газові прилади, а й безпечна експлуатація димових та вентиляційних каналів. Основними причинами нещасних випадків  залишаються:

-користування газовими приладами при відсутності тяги в димових і вентиляційних каналах, при закритих кватирках, жалюзійних решітках;

– заклеювання решіток вентиляційних каналів ;

-зміна конструкції димових і вентиляційних каналів;

 -додаткова установка витяжних систем з штучним спонуканням;

  самовільне встановлення та  заміна газових приладів.

При горінні в приміщення кухні виділяється вуглекислий газ, оксиди азоту та пари води. Тому вентиляція кухні – обов’язкова. Вона здійснюється через вентиляційний канал і відкриту кватирку у вікні. Якщо кватирка закрита, а канал заклеєний – процес вентиляції порушується і при горінні газу виділяється отруйна окис вуглецю (чадний газ), яка діє на людину отравляюче. При тривалому користуванні уражаються життєві органи людини, що може привести до летального результату.

Правилами безпеки систем газопостачання (п.6.5) забороняється влаштування витяжної вентиляції з примусовим спонуканням в будинках, обладнаних приладами з відводом продуктів згоряння в димоходи. Працююча витяжка з штучним спонуканням витягує з приміщення повітря і тим самим створює розрідження. Відпрацьовані гази з газового приладу можуть піти по шляху найменшого опору, тобто не в димар, а в приміщення. При цьому виникає серйозна небезпека отруєнь чадними газами (аж до летального випадку) і загорянь.

Нагадуємо,відповідальність за безпечну експлуатацію та технічний стан димових і вентиляційних каналів несе власник. Перевірка і прочищення їх повинні виконуватися за договором спеціалізованою організацією, що має дозвіл на виконання даного виду робіт. У будинках державного сектора перевірка ДВК закладена в квартплату.

Останнім часом у місті почастішали випадки самовільного встановлення та заміни газового обладнання. Будь-які втручання в систему газопостачання не фахівцями може привести до удушення, загоряння  або вибуху. Згідно з Правилами безпеки систем газопостачання (п. 5.7) заміна газового обладнання виконується за заявою власника (орендаря (наймача)) до газорозподільного підприємства господарюючим суб’єктом, що має дозвіл на виконання зазначених робіт.

 

Шановні споживачі!

Ми закликаємо Вас! Будьте уважні при користуванні газом у побуті, дотримуйтесь правил безпечної експлуатації газових приладів, і тоді блакитне паливо стане Вашим незамінним помічником на довгі роки.

У разі появи запаху газу або при виявленні витоку газу необхідно негайно відключити газові прилади, провітрити приміщення і зателефонувати 104. До приїзду аварійної бригади не користуватися відкритим вогнем, не вмикати і не вимикати електроприлади, електроосвітлення.

Про всі несправності газових приладів телефонуйте 42-04-20. Самостійно проводити ремонтні роботи на газовому обладнанні категорично забороняється.

Пам’ятайте, Ваше життя в Ваших руках!

З повагою, адміністрація Краматорського УГГ ПАТ «ДОНЕЦЬКОБЛГАЗ»