Краматорське УГГ нагадує мешканцям міста про ризики отруєння чадним газом


Шановні абоненти!

Тільки за перший квартал 2021 року у м. Краматорськ сталося 3 випадки отруєння чадним газом (по вул. Паркова, Н. Курченко, Вацетіса),до реанімації потрапило 4 дітей, і у всіх випадках причиною стали грубі порушення техніки безпеки.

               Нагадуємо, що чадний газ не має кольору і запаху, тому його неможливо відчути. Чадний газ (СО) небезпечний тим, що потрапляючи в кров, з’єднується з гемоглобіном і робить його нездатним розносити кисень по організму. Тому людина гине як від задухи. Находження протягом двох годин в приміщенні з концентрацією СО в повітрі всього лише 0,1% призводить до втрати свідомості, після чого людина може швидко померти. Втрата свідомості супроводжується таким занепадом сил, що людина, навіть помітивши небезпеку, вже не може нічого вжити для свого порятунку.

Щоб уникнути отруєння чадним газом достатньо дотримуватися таких правил:

1.Тримайте відкритою кватирку або встановлюйте вікно в режим провітрювання весь час користування газовими приладами. В останній час практично у всіх квартирах встановлені пластикові вікна, які мають високий ступень герметичності, таким чином в приміщеннях кухні немає навіть мінімального припливу повітря, що порушує роботу навіть справної системи вентиляції та димовідведення.  Щільно закриваючи вікна в холодну погоду, ви тим самим обмежуєте циркуляцію свіжого повітря. В результаті, при роботі газових приладів підвищується концентрація шкідливих продуктів згоряння.  

2. Користуйтеся газовими приладами тільки при наявності тяги в димоходах і вентиляційних каналах (ДВК). Димарі повинні бути цілими і незасмічені (прочищення),герметично приєднаними. Перевіряти тягу потрібно перед включенням і під час користування газовими приладами.

3. Не користуйтеся газовими приладами при сильних поривах вітру, так як може утворитися зворотна тяга.

4. Стежте за кольором полум’я на пальниках – полум’я має бути синього або фіолетового кольору. Жовте полум’я – це ознака неповного згоряння газу, а значить, необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник.

5. Використовуйте  тільки справні газові прилади, в т.ч. зі справної автоматикою безпеки.

6. Не користуєтеся газовими приладами не по їх призначенню. Наприклад, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення.

7. У будинках, обладнаних приладами і апаратами з відводом продуктів згоряння в димохід забороняється влаштування витяжної вентиляції з штучним спонуканням (п. 6.5 Правил безпеки систем газопостачання). Іншими словами, якщо у Вашій квартирі встановлена ​​димохідна колонка або котел, то установка електровитяжки заборонена, щоб уникнути виникнення зворотної тяги з викидом продуктів горіння в приміщення.

8 В приміщенні, де встановлено газове обладнання  необхідно передбачати контроль довибухових концентрацій  чадного  газу  шляхом встановлення сигналізаторів. Як би в  домівках, в яких сталося отруєння було встановлено сигналізатори, то  таких  би нещасних випадків не сталось.

9.Не залучайте до заміни газового обладнання не фахівців. Ці роботи може виконувати тільки спеціалізована організація, що має дозвіл на проведення газонебезпечних робіт (п. 5.5 Правил безпеки)

10. Допускайте слюсаря газорозподільного підприємства до газових приладів, для перевірки на предмет витоків і порушень, що загрожують Вашому життю і здоров`ю.

                                                 Шановні дорослі!

               У всіх аваріях, які сталися в нашому місті в 2021 році постраждали діти. Вони залежать від Вас і від Вашої свідомості. Будьте відповідальні, не піддавайте небезпеці  їх життя і життя близьких Вам людей.

               При всіх  підозрах на виток газу телефонуйте в аварійну диспетчерську службу Краматорського УГГ за тел: 104