Краматорське трамвайно-тролейбусне управління відзвітувало за рік роботи


Виступаючи на засіданні виконкому 17 листопада директор КП «КТТУ» Андрій Татьянко розповів, чим жило підприємство упродовж останнього року.

Безпосередньо на підприємстві виконуються заходи, які дозволяють заощаджувати кошти громади. Впровадження заходів зі зменшення витрат на використання електроенергії, водопостачання та водовідведення (у зв’язку з реорганізацією диспетчерської служби припинено використання додаткової будівлі), проведення оптимізації системи опалення майстерень тролейбусного депо з заміною паливного котла, трубопроводів та радіаторів дозволило заощадити 577 500 грн. Оптимізація кількості робочого персоналу на 125 штатних одиниць й удосконалення структури підприємства скоротило фонд оплати праці управління на 2 580 000 грн. Таким чином економія склала 3 157 500 грн.

Також краматорське трамвайно-тролейбусне управління постійно виконує заходи, які дозволяють збільшувати доходи підприємства. Приведення тарифів на перевезення пасажирів до економічно обґрунтованих у 2021 році (в тролейбусі до 8,00 грн., в автобусі до 10,00 грн.) дозволило збільшити доходи підприємства на 4 350 000 грн. Упродовж 2021 року було реалізовано металобрухту на суму 1 036 000 грн., а за рахунок відкриття нового автобусного маршруту №33 «смт. Шабельківка – НКМЗ» з 7 січня 2021 року, збільшено доходи підприємства на 1 130 000грн. Загалом, доходи підприємства упродовж року зросли на 6 516 300 грн.

Соціально-економічний розвиток підприємства – не менш важливе завдання. За 2021 рік на КП «КТТУ» було виконано роботи з ремонту приміщень в’їзних воріт, центрального складу, тягової підстанції №3, кабінету комерційного бюро технічного відділу (з реорганізацією технічних служб та оптимізацією розміщення робочих місць), приміщення центральної диспетчерської, кімнати відпочинку водіїв тощо. У робочих приміщеннях, для покращення умов праці встановлюються кондиціонери та пластикові вікна, замінено вузли обліку води, ремонтувалось освітлення території депо та майстерень електриків. Проведено точковий ремонт асфальтового покриття плацу стоянки рухомого складу. З метою забезпечення автономності роботи мийки рухомого складу придбано та встановлено резервуар на 3 метри кубічних води, влаштовано додаткові робочі місця для миття транспорту водою під високим тиском. Відбулась реконструкція системи відео нагляду, оновлення комп’ютерної техніки та програмного забезпечення для ведення бухгалтерського обліку, на підприємство було придбано новий автомобіль.

Однією з головних новин останніх днів стало надходження у Краматорськ 27 новеньких автобусів, які було закуплено КП «Міст» в рамках укладеного договору фінансового лізингу строком на 5 років. Надалі саме ці автобуси використовуватимуться у КП «КТТУ». Підприємство матиме змогу вже на початку наступного року взяти участь у конкурсі на обслуговування значно більшої кількості міських маршрутів. Нові машини місткі, мають 24 посадкових місця 4 з яких призначені для осіб з інвалідністю, обладнані пандусами для користувачів крісел колісних, цифровими інформаційними табло та звуковими системами сповіщення.

До найближчих планів підприємства входить встановлення валідаторів на усьому рухомому складі з метою поступового переходу на безготівкову оплату проїзду та покращення обліку всіх категорій пасажирів, збільшення доходів від перевезення. Шляхом запланованої оптимізації маршрутної мережі громадського транспорту Краматорська у КП «КТТУ» сподіваються на зменшення збитковості та збільшення доходів від платного перевезення пасажирів завдяки зниженню кількості дублюючих маршрутів. Проводяться роботи з організації дільниці кузовного ремонту та малярного відділення. Триває розробка робочого проєкту реконструкції підстанцій з переходом на автоматичне управління (оптимізація робочих місць). Виконуються планові ремонти контактної мережі, розглядається можливість експлуатації у Краматорську електробусів.