Краматорська міська рада отримає експертну допомогу у розробці Стратегії розвитку громади

12.04.2021, 17:00, 991,

12 квітня проєкти USAID «Економічна підтримка Східної України» та «Демократичне врядування у Східній Україні» підписали меморандуми про співробітництво з Краматорською міською радою.

У підписанні меморандумів про співробітництво взяли участь міський голова Краматорська Олександр Гончаренко та директори проєктiв USAID – Майкл Піллсбері та Майкл Стiвейтер. Зустріч відбулася у змішаному offline-online форматі.

Олександр Гончаренко зазначив, що Краматорськ – це місто, яке активно розвивається, ставить амбітні цілі до перетворення. Також міський голова висловив великі сподівання на результати цієї угоди.

«Кожна людина у своєму житті має свою власну мету, свій шлях, своє власне бачення про те, чого треба досягнути. Так саме і місто повинно мати власні цілі та власне бачення свого розвитку.

Маю великі сподівання на цей Документ – стратегію розвитку громади, який ми розробимо спільними зусиллями. Дякую нашим партнерам за можливість отримати всебічну експертну підтримку в цьому процесі», – звернувся до партнерів Олександр Гончаренко.

Директор проєкту Майкл Стiвейтер зазначив, що офіс програми працює у Краматорську близько п’яти років. Організація працює над розв’язанням різних проблем, однак зараз – це перша можливість зустрітися з керівництвом міста.

«Впевнений, що разом ми розробимо дієвий документ, який в майбутньому буде успішно реалізований Краматорською міською радою. Зі своєї сторони ми будемо сприяти широкому консультативному процесу з громадою. Обіцяємо бути максимально гнучкими при роботі над цим проєктом. Ви знаєте краще пріоритети міста  і саме відповідно цих пріоритетів ми допоможемо залучити необхідних експертів», – сказав Майкл Стiвейтер.

Олександр Гончаренко розповів про пріоритети, які ставить міська влада Краматорська для розвитку міста.

«По-перше, це підвищення комфорту для наших мешканців. По-друге, заходи, які допоможуть утримати нашу молодь у місті. Щодо виконання цих завдань ми бачимо певні пріоритети, які мають увійти в стратегію нашого міста. Насамперед – це розвиток підприємництва, створення нових робочих місць. Ми маємо намір займатися житловим будівництвом наступні п’ять років і зараз вже працюємо з приватними інвесторами по розробці житлового комплексу «Європейський» на 100 тис. кв.м. Ми маємо плани розпочати будівництво в березні наступного року, тому що вважаємо, що без перспектив отримання житла, молодь буде від’їжджати з нашого міста.

Третій пріоритет – сприяння розвитку інновацій та креативної індустрії. Четверте – до стратегії обов’язково мають увійти заходи з енергоефективності, екологічної та громадської безпеки. П’яте – розвиток інфраструктури, насамперед туристичної та спортивної. Всі ці заходи мають підвищити привабливість нашого міста для нашої молоді», – впевнений міський голова Краматорська.

Наприкінці зустрічі директор проєкту Майкл Стiвейтер, зазначив, що стратегія розвитку Краматорська стане передумовою стабілізації місцевої економіки, розвитку малих і середніх підприємств та їх інтеграції в державну економіку країни, а також підвищення рiвня віри населення в демократичнi перетворення східної України.