Краматорськ за тиждень: газове питання, борги за оренду комунального майна та ріст захворюваності на COVID-19

23.02.2021, 15:26, 627,

Сьогодні під час щотижневої апаратної наради міський голова Краматорська Олександр Гончаренко звернувся до директора міськгазу Сергія Пантрепи з проханням призупинити відключення домівок краматорців від газу, у зв’язку з тим, що чинним законодавством на час оголошеної надзвичайної ситуації, викликаної коронавірусною хворобою, такі роботи проводити не можна.

Очільник міськгазу, своєю чергою повідомив, що дані роботи не є порушенням, оскільки мають профілактичний характер і направлені на забезпечення безпечного процесу газопостачання. Олександр Гончаренко доручив юридичному відділу детально опрацювати це питання та у випадку, якщо порушення будуть виявлені, звернутись до правоохоронних органів та врегулювати це питання згідно з чинним законодавством.

 Також Олександр Гончаренко повідомив керівника ТОВ «Краматорськтеплоенерго», що за попередній період експлуатації теплових мереж підприємство заборгувало місту 19 мільйонів гривень. Олександр Стоцький, виконуючий обов’язки генерального директора підприємства повідомив, що найближчим часом підприємство готове сплатити частину боргу, у розмірі 550 тисяч гривень. «Я маю інформацію, що ви маєте по 3-4 мільйони гривень в день від ваших споживачів, і при цьому готові заплатити таку невелику суму – мене це категорично не влаштовує» – наголосив міський голова. Він також доручив юридичному відділу розпочати підготовку документації, аби зобов’язати підприємство сплатити борг через суд, якщо питання не вирішиться найближчим часом.

 Начальник відділу охорони здоров’я Андрій Петриченко повідомив, що у Краматорську спостерігається поступове зростання кількості діагностованих випадків коронавірусу, у щотижневому розрізі. За його словами, на сьогодні у Краматорську є достатня кількість місць у лікарнях, проте, це є сигналом, що мешканцям треба більш відповідально віднестись до дотримання протиепідемічних заходів, аби не допустити погіршення ситуації. Зокрема, у західних регіонах нашої держави вже почалось розгортання мобільних шпиталів, через переповнення стаціонарних закладів охорони здоров’я хворими на covid-19.

 Ірина Каракулова, начальник управління освіти міста Краматорська повідомила, що рівень захворюваності школярів на ОРВІ складає в середньому 16%, а через підозру чи виявлені випадки захворювання корона вірусом на дистанційному навчанні перебуває 6 класів. Управління освіти також займається підготовкою до проведення тендеру через систему публічних закупівель Prozorro для оснащення 2 шкіл (№16 та №35) та двох дитячих садків (№91 та №96) системами відеоспостереження та охоронної сигналізації.

 Відділ транспорту, зв’язку та енергетики повідомляє, що у зв’язку з приєднанням до нашого міста нових старостинських округів ними проводиться обстеження вулично-дорожньої мережі на предмет оновлення та влаштування знаків та дорожньої розмітки, а КАТП 052810 продовжує укладати договори на вивезення твердих побутових відходів із мешканцями Дмитрівки – на цей час з 273 абонентів договори уклали 112. Питання підключення модульних вбиралень до електропостачання нарешті зрушило та Олександр Роганов запевнив присутніх, що 10 березня вбиральні будуть забезпечені електроенергією.

 Також міський голова звернув особливу увагу начальника управління з гуманітарних питань Андрія Гореславця на необхідність якомога скорішого запуску роботи «Антею» – закладу який нещодавно було повернуто у комунальну власність. Його роботу планують відновити до кінця березня.