Краматорськ взяв участь у промозаході «DO invest»

21.10.2021, 10:52, 132,

Заступник міського голови Краматорська Тетяна Савченко взяла участь в онлайн-презентації інвестиційного порталу Донецької області на промозаході «DO invest».

Сам захід відбувався у Києві, в приміщенні Торгово-промислової палати України. Його мета – це залучення міжнародних та національних інвесторів, розширення ринків збуту та зміцнення ділових зв’язків між Донецькою областю та вітчизняними партнерами.

Основними темами, що обговорювали учасники заходу, стали інвестиційний та експортний потенціал Донецької області, інвестиційний портал області, розроблений за допомогою проєкту USAID, і новий бренд Донецької області, створений за допомогою ПРООН.

Тетяна Савченко розповіла про перспективи створення на території громади індустріального парку.

 «Краматорськ завжди був і є містом машинобудівників та металургів. Тож сьогодні ми працюємо над трансформацією нашої економіки, адже маємо для цього вільні промислові майданчики, які не використовуються зараз за своїм основним призначенням. Власником одного з підприємств була ініційована розробка концепції індустріального парку «Гампер-тех», який, я сподіваюся, буде зареєстрований на початку 2022 року. Ця територія – географічний центр нашого міста. Поряд з реконструйованими набережною та парком «Сад Бернацького».

Одним з основних пріоритетів для нас на сьогодні є розвиток людського та інтелектуального потенціалу. Тому міською радою вже придбано у комунальну власність приміщення для розміщення Донецького національного медичного університету. У Краматорську зараз будується лікарня третього рівня, й університет буде готувати кадри також і для цієї лікарні.
Наразі Краматорськ фактично виконує функцію адміністративного центру області, і тому є дуже велика потреба у виставкових площах,  просторах для коворкінгу. І це ще один напрям розвитку цієї території.

І основне, що ми плануємо там розмістити – це високотехнологічні інноваційні виробництва, підприємства індустрії 4.0 , які не несуть екологічної загрози та сприяють розвитку інтелектуального потенціалу. Таким чином вибудовується сучасна екосистема взаємодії між наукою і виробництвом, навчанням, бізнес-інкубацією та маркетинговими заходами, включаючи виставкову діяльність», – зазначила заступник міського голови Краматорська.

Участь у «DO invest» взяли підприємці, Рада експортерів та інвесторів при Міністерстві закордонних справ України (РЕІ), ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», Офіс із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest, Офіс Національної інвестиційної ради, представники дипломатичних установ, міжнародних організацій, зокрема фінансових інституцій, центральних та місцевих органів виконавчої влади.