Краматорськ увійшов в «помаранчеву» зону, вводяться нові обмеження

11.10.2020, 16:17, 115,

На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС), що відбулося 10 жовтня, було затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Новий розподіл набуде чинності з 00:00 12 жовтня 2020 року. Краматорськ віднесено до «помаранчевої» зони.

11 жовтня відбулось спільне засідання міського штабу з ліквідації надзвичайної ситуації та міської комісії з ТЕБ та НС. Відповідно до рішення державної комісії ТЕБ та НС, а також Постанови КМУ №641 від 20 липня 2020 р. «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», та територій міста Краматорськ з 00 год. 00 хв. вводиться посилення режиму протиепідемічних заходів.

Станом на ранок 11 жовтня у Краматорську 968 громадян мають підтверджений діагноз – захворювання на COVID-19. В тому числі 47 випадків захворювань дітей, 64 – медичних працівників, 13 хворих померли, в тому числі два медичних працівника.

Силами краматорської лабораторії за добу проводиться 90 аналізів ПЛР, також дослідження проводяться у слов’янській лабораторії та двох приватних лабораторіях. Зазвичай кількість позитивних результатів складає біля 20%. Тенденція, яка склалась з ростом кількості підтверджених захворювань на COVID-19 така, що медики прогнозують в найближчий час двократне зростання у Краматорську кількості хворих.

Виходячи з постанови державної комісії ТЕБ та НС, відповідних актів КМУ та епідемічної ситуації, що склалася у Краматорську, на засіданні було вирішено наступне.

Посилення режиму протиепідемічних заходів

З 12 жовтня на території міста Краматорськ установлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, тому додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, забороняється:

1. Проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше ніж 100 осіб та більше однієї особи на 20 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), де проводиться захід;

2. Діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, крім готелів;

3. Роботу після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів (нічних клубів), а також суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень та замовлень на винос;

4. Відвідування закладів освіти здобувачами освіти групами кількістю більше ніж 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти;

5. Проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім:

– надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

– надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

– надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;

– надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

– проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

Пацієнти, яким надається медична допомога у зв’язку з проведенням планових заходів з госпіталізації, підлягають обов’язковому тестуванню на COVID-19 відповідно до стандартів Міністерства охорони здоров’я;

6. Діяльність спортивних залів, фітнес-центрів;

7. Приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

У разі встановлення помаранчевого рівня епідемічної небезпеки під час оздоровчої зміни в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку робота такого закладу триває до кінця зазначеної зміни з дотриманням протиепідемічних заходів;

8. оздоровлення та відпочинок дітей за межами зазначеної території.

Штабом прийнято рішення по комплексу наступних заходів:

1. Створити єдиний центр надання медичної допомоги пацієнтам з підозрою і хворим COVID-19 на базі терапевтичного п’ятиповерхового корпусу КНП «Міська лікарня №3».

2. Організувати надання спеціалізованої кардіологічної та неврологічної допомоги в інших лікувальних закладах міста.

3. Сконцентрувати високотехнологічне медичне обладнання на базі єдиного протівоковідного центру.

4. Створити резерв ковідних ліжок на базі інших медичних закладів міста.

5. Створити резерв медичних кадрів.

6. Фінансовому управлінню ввести в дію заходи щодо матеріального заохочення медпрацівників.

7. Залучити соціально-відповідальний бізнес міста з метою збору коштів для боротьби з поширенням коронавирусной інфекції.

8. Звернутися до керівництва Донецького  Національного медичного університета з проханням задіяти до консультативно-лікувальної допомоги співробітників кафедр.

9. Звернутися до департаменту охорони здоров’я області з проханням допомогти у забезпеченні медичними кадрами з лікувальних установ обласного підпорядкування, медикаментами та засобами індивідуального захисту, а також прискорити терміни отримання результатів ПЛР-тестування.