Краматорськ у “червоній зоні” – що це означає?

09.11.2020, 11:44, 177,

Згідно рішення  Державної комісії з питань ТЕБ та НС, перелік протиепідемічних обмежень для Краматорська визначено:

– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури, крім відвідувачів “автоконцертів”;

– приймання відвідувачів у кінотеатрах (крім “автокінотеатрів”);

– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);

– приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;

– приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

– приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом;

провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;

торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень.

У червоній зоні забороняється відвідування закладів освіти (крім дошкільної та початкової, спеціальних шкіл та реабілітаційних центрів за умови жорсткого дотримання санітарних правил і протиепідемічних заходів та здійснення щоденного контролю стану здоров’я учнів та вихованців).

Нове епідемічне зонування почало діяти з 00 годин 00 хвилин 9 листопада (понеділок).

Що це означає для мешканців?

Сьогодні на спільному засіданні міської комісії з питань ТЕБ і НС та штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації були обговорені ці обмеження та спільно з представниками усіх відповідальних служб розроблені механізми їх впровадження та контролю.

Торгівля

Суб’єкти господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення – незалежно від форми – тобто на ринках, чи у окремих торгівельних точках – можуть продовжувати свою дільяність у разі торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом.

Транспорт

Завдяки пропозиціям, наданим виконкомом Краматорської міської ради та Донецькою обласною державною адміністрацією щодо окремих видів заборон, які застосовуються на період карантинних обмежень, вдалося уникнути додаткового обмеження роботи транспорту.

Тобто згідно постанови КМУ № 641 від 22.07.2020 р. «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», обмеження щодо кількості пасажирів всередині салонів транспортних засобів залишаються без змін, тому перевезення міським транспортом загального користування здійснюються наступним чином:

     –  з  05-00 год. до 09-00 год. та з 15-00 год. до 18-00 год. здійснюються перевезення працівників підприємств критичної інфраструктури міста при наявності в них «спеціального квитка»;

 –  з  09-00 до 15-00 год. та з  18-00 год. до 21-00 год. дозволяється перевезення інших категорій громадян при наявності вільних місць для сидіння в транспортному засобі згідно його технічної характеристики, залишивши право на першочергове займання місця  пасажира зі «спеціальним квитком».

Додатково повідомляємо, що згідно рішення  спільного засідання  комісії з питань ТЕБ і НС від 24.09.2020 р. № 23-1 та штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації м. Краматорськ з 26.09.2020 р. послуги з пасажирських перевезень у вихідні дні (субота/ неділя) здійснюються наступним чином:

      –  з 05-00 год. до 08-00 год.  дозволяється перевезення всіх категорій громадян при наявності вільних місць для сидіння в транспортному засобі згідно його технічної характеристики, залишивши право на першочергове займання місця  пасажира зі «спеціальним   квитком»;

–  з 08-00 до закінчення руху на маршруті  дозволяється перевезення всіх категорій громадян при наявності вільних місць для сидіння в транспортному засобі згідно його технічної характеристики.

Порядок сполучення міжміських автомобільних та залізничних пасажирських перевезень залишився без змін.

Кафе, салони краси та спортивні зали

Згідно протоколів Державної та обласної комісій з питань ТЕБ та НС у червоній зоні обмежено  «приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення». Тобто робота салонів краси, спортивних залів на найближчі два тижні заборонена.

Кафе та ресторани, або підприємства, що надають послуги громадського харчування, можуть працювати лише із застосуванням адресної доставки замовлень.

Освіта

З понеділка запроваджується дистанційне навчання для учнів 5-11 класів, а учні 1-4 класів продовжать очне навчання, за умови дотримання протиепідемічних заходів. Дошкільні закладів освіти працюватимуть у звичайному режимі.  Не працюватимуть позашкільні гуртки, спортивні секції та дитячі школи мистецтв за виключенням індивідуальних занять. Також працюватимуть спеціальні школи та реабілітаційні центри за умови жорсткого дотримання санітарних правил і протиепідемічних заходів та здійснення щоденного контролю стану здоров’я учнів та вихованців

Нові обмеження діятимуть 2 тижні

Варто відзначити, що такі обмеження введено на період часу 2 тижні, після чого Державна комісія з питань ТЕБ та НС буде приймати нове рішення, враховуючи показники захворюваності.

Тож цілком від мешканців Краматорська та дотримання ними елементарних норм безпеки залежить, чи зможе наше місто якнайшвидше вийти з червоної зони.

Закликаємо  краматорців відповідально поставитися до протиепідемічних заходів  та піклуватися про власне здоров’я та здоров’я оточуючих.