Краматорськ святкує День визволення

05.07.2020, 12:06, 98,

5 липня 2014 року Україна святкує – шість років тому у цей день над містами півночі Донецької області знов замайоріли українські прапори. Сьогодні на горі Карачун відбувся урочистий мітинг з нагоди звільнення міст Слов’янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка від російської окупації. Це стало однією з перших визначних перемог в російсько-українській війні. Захід пройшов за участі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, голови Донецької ОДА Павла Кириленка, міського голови Краматорська Андрій Панков. Серед гостей були присутні посли іноземних держав, військовослужбовці та волонтери, представники органів місцевого самоврядування.

     З квітня по липень 2014 року українські захисники вели запеклу боротьбу з російськими найманцями. Пам’ять загиблих бійців присутні вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.

     Денис Шмигаль разом із Павлом Кириленком привітали дітей, що народились у День звільнення міст Східної України та вже не знають жахіть війни. Свій шостий день народження святкують Дарина Юрченко та Давид Добродій, що народилися у Краматорську 5 липня 2014-го та Юлія Моторова, народжений 6 липня 2014-го у Дружківці.

     Зі святом визволення міст Північної Донеччини усіх присутніх через засоби онлайн-зв’язку привітав Президент України Володимир Зеленський.