Краматорськ став призером конкурсу «Найкращі практики громадського бюджету»

30.12.2020, 10:38, 1747,

Донецька обласна державна адміністрація втретє підвела підсумки започаткованого конкурсу «Найкращі практики громадського бюджету». Краматорськ став призером та посів почесне третє місце.

Краматорська міська рада перемогла з проєктом «Дитячий майданчик у дворі будинків по вул. Шкільна 2,4; вул. Залізнична 7; вул. Комерційна 3,5». Автор проєкту – Андрій Толмачов. Це двір, який знаходиться в самому центрі старої частини міста – навпроти ж / д вокзалу, об’єднує п’ять 4-х і 5-ти поверхових будинків. У дворі завжди купа дітлахів різного віку. Для їх дозвілля вже багато років служила тільки стара радянська гірка і того ж віку пісочниця. Поруч з двором знаходяться гаражі та занедбані, наполовину зруйновані сараї. Питання про необхідність встановлення дитячого майданчика у дворі підіймався вже не раз.

Програма «Громадський бюджет» стала тим шансом, коли долю того чи іншого проєкту вирішують не чиновники, а самі люди. Коли йшло голосування, багато хто не вірив в реальність виконання – настільки незвично для населення, що люди самі можуть вирішити куди виділити бюджетні кошти.

Коли ж проєкт переміг і через кілька місяців до двору приїхала бригада для установки дитячого майданчика – це було справжнє свято для всіх, і не тільки дітей, а й дорослих. Такі справи об’єднують людей, коли спільними зусиллями можна домогтися того, що необхідно всім.

Сума витрачених коштів на реалізацію проєкту  склала майже 200 тис.грн.

Конкурс «Найкращі практики громадського бюджету» було започатковано облдержадміністрацією з метою сприяння зростанню громадської активності шляхом популяризації участі громадян у вирішенні питань розподілу коштів місцевих бюджетів та відзначення найкращих практик громадських ініціатив, реалізованих у рамках бюджету громадської участі.

У 2020 році конкурсною комісією, до складу якої увійшли члени громадської ради при облдержадміністрації, керівник Донецького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» та представники управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, були визначені цьогорічні переможці.