Краматорськ станом на 15 березня


Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко провів щотижневу апаратну нараду, на якій керівники структур міста доповіли про результати своєї роботи за тиждень в умовах воєнного стану.

Олександр Гончаренко – міський голова Краматорська

«Насамперед, хочу подякувати всім, адже від вас залежить життєдіяльність міста. Військові роблять свою справу, а ми вами, робимо те, що повинні – забезпечити мешканців комфортним, наскільки це сьогодні можливо, проживанням в нашому місті. Дякую кожному співпрацівнику, та волонтеру», – зазначив міський голова, «Час складний, комунальні підприємства працюють, сміття вивозимо, тролейбуси безплатно перевозять мешканців. Ми розуміємо в якому важкому стані наші мешканці. Тому питання сплати за комунальних послуги – дуже не просте. Хочу звернутись до всіх мешканців: якщо отримуєте пенсію, субсидію, якщо у вас є надходження грошей, то будь ласка, подумайте про тих працівників, які виконують свою роботу у штатному режимі.  Бо ми дійдемо до моменту, коли в КП не буде грошей виплатити зарплатню працівникам. І вони не підуть безплатно виконувати свою роботу. Поки в бюджеті гроші є, але ж ми не знаємо який час буде тривати війна.  Якщо є можливість – сплачуйте платіжки, якщо не має – не сплачуйте. Але, щоб всі розуміли, що рано чи пізно, якась з послуг не буде надаватись, бо працівникам комунальних установ не буде з чого  сплачувати зарплатню.»

Андрій Петриченко – начальник відділу охорони здоров’я Краматорської міської ради

Начальник відділу охорони здоров’я Андрій Петриченко доповів, що в умовах воєнного стану лікувальні установи працюють в особливому режимі. Повністю припинена планова госпіталізація пацієнтів, проведення профілактичних обліків та інших планових заходів. Хворим з екстреними та невідкладними станами мед. допомога надається в повному обсязі. Лікарні міста забезпечені лікарськими засобами для надання медичної допомоги в разі масових надходжень постраждалих. З міського бюджету додатково виділено 2млн грн. на поповнення запасів медикаментів. Продовжуються роботи по укріпленню перших поверхів лікарень мішками з піском. Створені запаси питної та технічної води. Чекаємо на надходження додаткових медикаментів до міста, орієнтовно до кінця тижня повинні прибути.

Від Теплопостачальних організацій послуги надаються в повному обсязі. на ранок 15 березня тільки один аварійний прорив по вул. Кирилкина, на якому зараз тривають ремонтні роботи.

Андрій Літвіненко – начальник управління ЖКГ Краматорської міської ради

Начальник управління ЖКГ Андрій Літвіненко доповів, що у місті 9 тролейбусів на автономному русі продовжують працювати за графіком. Проїзд в них безплатний. Було створено робочу групу, яка займається обстеженням пошкоджених будинків в наслідок обстрілів. На сьогодні приблизно 29 багатоквартирних будинків зазнали ушкоджень. Це  – 172 квартири.  Ще зазнали уражень 5 приватних будинків, один з яких зруйновано повністю. Також на сьогодні вже зазнали руйнувань 3 комунальні підприємства. На базі контакт центру створено координаційний центр, до якого мешканці можуть звернутись з питань руйнувань своїх будинків (тел.0990991505).

Олена Бахметьєва – заступниця начальника управління ЖКГ Краматорської міської ради

Щодо евакуації людей з Краматорська залізничним сполученням доповіла заступниця начальника управління ЖКГ Олена Бахметьєва. З 26-го лютого почали курсувати евакуаційні потяги з нашого міста. Найбільш навантажені напрямки це на західну Україну. За цей період з Донецької області було евакуйовано потягами 48 тисяч осіб. З них через Краматорську залізницю понад 33тис. До нас приїздять з Сєверодонецька, Волновахи, Попасної, Ізюма та інших міст. Відправлено понад 50 потягів. 70% – в напрямку західних областей країни. Також кожного дня відправляється автобус у напрямку міста Дніпра о 8-00 з автостанції Краматорська.

Ігор Сташкевич- секретар Краматорської міської ради, Ірина Славинська – керуючий справами виконкому Краматорської міської ради

З 28 березня школи міста переходять на дистанційну форму навчання.  Також управління освіти проінформувало, що на сьогодні з Краматорська виїхала третина дітей, 6.5 тисяч з загальної кількості – 18.5 осіб.