Краматорськ приєднався до Проєкту Ради Європи

26.05.2021, 16:35, 485,

Сьогодні у режимі зум-конференції відбулась перша установча зустріч з 5 пілотними громадами України. Краматорська територіальна громада була відібрана для співпраці з Проєктом Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза 2» за напрямком “Інтеграція внутрішньо переміщених осіб та захист прав населення, що постраждало від конфлікту”.  

Команда нашого міста під головуванням заступника міського голови Тетяни Савченко познайомилась з керівництвом Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та представниками інших пілотних громад, а також погодили подальший план спільних дій, що включатиме підписання Меморандуму про співпрацю.

Станом на 1 травня на обліку у Краматорську перебувають 49 тисяч внутрішньо переміщених осіб. У 2020 році управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради була призначена адресна допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг 6772 сім’ям, встановлено 827 статусів дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. В місті розроблена та затверджена Програма соціального захисту та підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2021-2023 роки. Заходи програми фінансуються з державного, обласного та місцевого бюджетів, але зусиль, які прикладає місцева влада, на жаль, не достатньо для підтримки та вирішення усіх проблем.

«Краматорськ – прогресивне місто, де питання якості та комфорту життя стоїть на першому місці. Наше місто стало одним із перших, яке почало приймати внутрішньо  переміщених осіб, – зазначила під час он-лайн зустрічі Тетяна Савченко. –  Краматорська територіальна громада потребує допомоги в декількох напрямах, серед яких: проведення експертного дослідження з залученням експертів щодо соціальних потреб громади, розробку гендерного та соціального паспортів громади, цифровізація послуг для ВПО та осіб, що постраждали від конфлікту (розробка міського порталу для покращення взаємодії) та підвищення спроможності працівників соціальних служб шляхом проведення тренінгів та семінарів або участі в освітніх проєктах».

Довідка. Проєкт Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» спрямований на розширення можливостей і посилення спроможності внутрішньо переміщених осіб активно впливати на покращення системи захисту прав людини. Також буде забезпечено залучення участі та внеску жінок у загальну діяльність Проєкту. Цей підхід відображає той факт, що 59,6% ВПО в Україні є жінками, а також підкреслює необхідність врахування гендерно-чутливих підходів у цій сфері.